Zmarł bombardier Motoru, a potem trener m.in. Bałtyku Gdynia

W wieku 77 lat zmarł Witold Sokołowski były piłkarz lubelskiego Motoru, a następnie szkoleniowiec i nauczyciel wychowania fizycznego.

Swoją przygodę ze sportem Sokołowski rozpoczynał w Koronie Góra Kalwaria. Do Motoru trafił z Radaru Bemowo Piskie w wieku 24 lat i został już w tym klubie do końca kariery, co nastąpiło w 1971 roku. Przez wiele lat był podstawowym zawodnikiem lublinian, z nimi dwukrotnie wywalczył awans do II ligi, w której potem z powodzeniem grał. Występował w napadzie i był bramkostrzelnym piłkarzem. Słynął z piekielnie mocnego uderzenia. Wiele goli zdobywał z rzutów wolnych. Wielkim wyczynem było strzelenie przez Niego trzech goli w jednym meczu reprezentacyjnemu wówczas bramkarzowi rzeszowskiej Stali Stanisławowi Majchrowi. Po rozstaniu się z boiskiem zajął się pracą trenerską. Prowadził między innymi: Motor, Bałtyk Gdynia, świdnicką Avię, Sygnał Lublin, a także uczył wychowania fizycznego.

Pogrzeb Witolda Sokołowskiego odbędzie się w poniedziałek (18 lipca) o godzinie 13 na lubelskim cmentarzu przy Drodze Męczenników Majdanka.

DYSKUTUJ Z NAMI O LUBELSKIM SPORCIE NA FACEBOOKU