Częstochowianka Kinga Legieta z brązem mistrzostw Polski i ze łzami w oczach...

W Częstochowie w czwartek zakończył się finał mistrzostw Polski juniorek w siatkówce plażowej. To druga wielka siatkarska impreza, która w ciągu tygodnia odbyła się w Częstochowie.

W minioną niedzielę, w Częstochowie zakończył się ogólnopolski turniej minisiatkówki Kinder+Sport, który jest największą na świecie imprezą siatkarską dla dzieci (do 13 lat). Do Częstochowy przyjechało około 1600 uczestników, a zdaniem trenerów, działaczy, gości, rodziców i obserwatorów, częstochowski finał był najlepiej zorganizowany.

Kolejnym sukcesem organizacyjnym zakończył się finał mistrzostw Polski juniorek, który w środę i czwartek rozgrywany był na pływalni letniej przy ul. Dekabrystów. Organizatorzy nie mieli jednak łatwo. Ulewa, która przeszła nad Częstochową z wtorku na środę zalała boiska i walczono o to, aby przygotować je do gry. Udało się, choć środowe mecze trwały od 9 do 21:20!

Mistrzyniami Polski zostały Klaudia Prządka i Weronika Antczak z MKS MOS Słupca. W finale pokonały Aleksandrę Żebrowską i Martynę Kłodę. Po brązowe medale mistrzostw Polski sięgnęły częstochowianka Kinga Legieta i Marta Kosobucka, które reprezentowały MLKS Foto Ola Ostróda. Tuż za podium uplasowały się Sandra Sobór i Natalia Bogdanowicz z UKS Ozorków. Nagroda MVP przypadła Kindze Legiecie, która na podium nie kryła łez. - Cieszę się z brązowego medalu i z tego, że zdobyłam go w swojej rodzinnej Częstochowie, na zakończenie występów w siatkówce młodzieżowej - mówiła po zakończeniu imprezy młoda siatkarka.

Medale najlepszym juniorkom Polski w siatkówce plażowej wręczali: wicedyrektor MOSiR Marcin Świtała, przewodniczący Wydziału Siatkówki Plażowej PZPS Rafał Pośpiech, sędzia główny turnieju Wojciech Kasprzyk oraz grupa wolontariuszy: Daria, Iga, Olga i Matylda. Na ceremonii wręczania nagród obecny też był przewodniczący wydziału siatkówki plażowej Śląskiego Związku Piłki Siatkowej Sławomir Pawlak.

Wyniki:

1. Klaudia Prządka i Weronika Antczak (MKS MOS Słupca)

2. Aleksandra Żebrowska i Martyna Kłoda (UKS SMS Łódź)

3. Kinga Legieta i Marta Kosobucka (MLKS Foto Ola Ostróda)

4. Sandra Sobór i Natalia Bogdanowicz (UKS Ozorków)

Więcej o: