Śląsk Wrocław - Lech Poznań. Kolejorz rozpoczyna sezon bez siedmiu piłkarzy

Bez siedmiu piłkarzy, którzy są kontuzjowani lub dostali zgodę na transfer, Lech Poznań zmierzy się w meczu ze Śląskiem Wrocław na inaugurację ekstraklasy. Spotkanie w piątek o godz. 20:30 we Wrocławiu.

Sztab szkoleniowy Lecha Poznań nie ma komfortu już na początku sezonu. Z powodu kontuzji inaugurację ekstraklasy opuszczą bramkarz Matus Putnocky (ma uraz barku), Darko Jevtić oraz skrzydłowi Szymon Pawłowski i Maciej Makuszewski, którzy doznali kontuzji w meczu z Legią Warszawa o Superpuchar Polski. Uraz Putnockiego nie jest bardzo poważny. - Myśleliśmy, że będzie gotowy już na mecz we Wrocławiu. Na siłę mógłby zagrać, ale wolimy nie ryzykować i zamiast niego pojedzie z nami młody Miłosz Mleczko - tłumaczy trener Jan Urban.

Maciej Makuszewski też powinien być już gotowy już na kolejne spotkanie z Zagłębiem Lubin, ale kontuzje Pawłowskiego (mięsień dwugłowy uda) i Jevticvia (staw kolanowy) są poważniejsze. Zastąpić ich mogą w składzie Lecha Kamil Jóźwiak, Dariusz Formella, Dawid Kownacki, a nawet Radosław Majewski, który grał na boku pomocy w Grecji.

Na mecz ze Śląskiem trener Urban nie będzie miał też do dyspozycji Karola Linettego i Tamasa Kadara, którzy odpoczywają po Euro 2016 oraz Kebby Ceesaya. - Karol Linetty jeszcze ma wolne, natomiast Tamas Kadar już powinien wrócić. Otrzymał jednak jakąś ofertę i negocjuje transfer, ma na to naszą zgodę - wyjaśnia szkoleniowiec i dodaje: - Kebba Ceesay też ma ofertę i zgodę na to, żeby rozmawiać z potencjalnym nowym klubem. Zobaczymy, co z tego wszystkiego wyjdzie.

Mecz Lecha Poznań ze Śląskiem Wrocław w piątek o godz. 20:30 na stadionie we Wrocławiu.

Więcej o: