Stal Rzeszów poznała terminarz. Na początek Karpaty Krosno. Kiedy derby z Resovią?

7 sierpnia zespół Stali Rzeszów rozpocznie walkę o punkty w zreformowanej III lidze. Na inaugurację biało-niebiescy zmierzą się z innym kandydatem do awansu, Karpatami Krosno.

Chcesz wiedzieć wszystko o Stali Rzeszów? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PL

Stal Rzeszów w minionym sezonie zajęła drugie miejsce w trzecioligowej grupie lubelsko-podkarpackiej. Praktycznie do ostatniej kolejki goniła lidera, Motor Lublin, który ostatecznie przegrał w barażu o II ligę z Olimpią Elbląg. Teraz obie drużyny ponownie zmierzą się w III lidze. Z tym, że liga zgodnie z zapowiedziami została zreformowana.

W grupie IV zagrają zespoły z województwa Podkarpackiego, Lubelskiego, Małopolski i Świętokrzyskiego. Awans do II ligi wywalczy najlepsza drużyna. Z ligi spadną natomiast trzy najsłabsze zespoły. Spadkowiczów może być jednak więcej, ale tylko w przypadku, gdy do grupy IV zdegradowany zostanie zespół z Podkarpacia, Lubelszczyzny, Małopolski czy województwa Świętokrzyskiego.

Derby Stali Rzeszów z Resovią w sierpniu

Stal Rzeszów swój pierwszy mecz w nowym sezonie rozegra 7 sierpnia. Na stadionie miejskim w Rzeszowie zmierzy się z Karpatami Krosno. To jeden z kandydatów do awansu do II ligi.

Runda jesienna potrwa do 13 listopada. W tym czasie trzecioligowcy rozegrają 17. kolejek. Stal jesienią na stadionie miejskim, oprócz Karpat, podejmować będzie Unię Tarnów, Resovię (5. kolejka 27-28. sierpnia), Spartakusa Daleszyce, Wierną Małogoszcz, JKS Jarosław, MKS Trzebinia/Siersza i Avię Świdnik. Rundę biało-niebiescy zakończą wyjazdem do Ostrowca Świętokrzyskiego, gdzie zagrają z KSZO.

W zreformowanej III lidze, grupie IV oprócz Stali Rzeszów i Resovii walczyć o punkty będą: Karpaty Krosno, JKS Jarosław, Motor Lublin, Orlęta Radzyń Podlaski, Avia Świdnik, Garbarnia Kraków, KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, Soła Oświęcim, Podhale Nowy Targ, Wisła II Kraków, Spartakus Daleszyce, Unia Tarnów, Podlasie Biała Podlaska, Cosmos Nowotaniec, Wierna Małogoszcz i MKS Trzebinia/Siersza.

Twórz z nami Rzeszów.Sport.Pl! Dołącz do nas na Facebooku

Więcej o: