AZS sięga po wychowanka Norwida. To drugi kontrakt akademików

Po trzech sezonach w Czarnych Radom, Adam Kowalski wraca do rodzinnej Częstochowy. Nie będzie jednak grał w Norwidzie, którego jest wychowankiem, a w AZS-ie Częstochowa.

Adam Kowalski ma 22 lata i występuje na pozycji libero. To syn znanego trenera - Adama Kowalskiego, który przed laty trafił do Częstochowy z Jastrzębskiego Węgla i prowadził m.in. pierwszy zespół AZS-u i drużyny młodzieżowe oraz reprezentacje Polski w różnych kategoriach. Jego syn przygodę ze sportem zaczynał od badmintona (w Kolejarzu Częstochowa), ale w pewnym momencie zdecydował się pójść śladami ojca. Trenował w Norwidzie Częstochowa, z którego przeniósł się do Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Spale. Żegnał Częstochowę z sukcesami, bo na koncie miał medale mistrzostw Polski w kategorii kadetów i juniorów. W SMS występował w Młodej Lidze. Przed trzema laty trafił do PlusLigi - konkretnie Cerradu Czarnych Radom. W ostatnim sezonie rywalizował o miejsce w składzie Czarnych z reprezentantem Serbii Nevenem Majstroviciem. Wystąpił w 19 meczach.

Adam Kowalski to drugi zawodnik, który w ostatnim czasie podpisał kontrakt z AZS-em. Wcześniej częstochowianie pozyskali atakującego Pawła Adamajtisa .

Więcej o: