Górnik się zbroi. Jest nowy stoper, dojdą pomocnicy

Do inauguracji rozgrywek piłkarskiej ekstraklasy pozostało już niewiele czasu - w przypadku Górnika Łęczna - dwa dni. Stąd też gorączka transferowa trwa. Ostatnio podpisano kontrakt z Aleksanderem Komorem, ale to jeszcze nie koniec, bo na parafowanie umów czeka jeszcze trzech innych graczy.

Komor to nazwisko doskonale znane sympatykom futbolu na Lubelszczyźnie. Grzegorz Komor, ojciec Aleksandra przez

wiele lat był podporą występującego wówczas w I lidze Motoru (dzisiejsza ekstraklasa), a potem właśnie łęczyńskiego Górnika. Nowy nabytek drużyny trenera Andrzeja Rybarskiego występuje na pozycji stopera. Ma 22 lata i bardzo dobre warunki fizyczne, bo mierzy 190 cm. Jest wychowankiem lubelskiego Widoku, był też zawodnikiem Ruchu Chorzów, a od wiosny 2014 roku występował w Motorze. - Cieszymy się, że Alek dołączył do naszego zespołu. To dla nas bardzo ważne, że zawodnik, który wychował się na Lubelszczyźnie będzie reprezentował barwy Górnika Łęczna. Trzymamy za niego kciuki, żeby sprostał wymogom ekstraklasy i z czasem stanowił o sile naszej defensywy. Teraz piłka jest po jego stronie - mówi prezes klubu Artur Kapelko.

Bardzo bliski gry w Górniku jest rówieśnik Komora - bramkarz Dawid Smug. Ma 194 cm wzrostu. Pierwsze piłkarskie kroki stawiał w Aluminium Konin. Potem pobierał nauki w MSP Szamotuły. Grał też w GKS Bełchatów. Dwa sezony spędził w młodzieżowych zespołach Interu Mediolan, natomiast do Łęcznej trafił z I-ligowej Miedzi Legnica.

Kolejni dwaj gracze przymierzani do klubu z Łęcznej pochodzą z Bałkanów. Serb Dragomir Vukobratović ma 28 lat i występuje na pozycji defensywnego pomocnika. Ostatnio grał w OFI Belgrad, ale można o nim powiedzieć, że jest prawdziwym piłkarskim obieżyświatem. W swojej karierze grał także w klubach Bośni i Chercegowiny, Chorwacji, Estonii, Kazachstanu i Rosji.

Natomiast Chorwat Slaven Jurisa jest skrzydłowym. Ma 24 lata i na razie większych dokonań na swoim koncie nie ma. Przed przybyciem do Łęcznej grał w III-ligowym serbskim Dinamie Pancevo.

Do tej pory oprócz Komora Górnik pozyskał czterech nowych graczy: bramkarza Wojciecha Małeckiego, obrońcę Dariusza Jareckiego (ostatnio Bruk-Bet Termalica Nieciecza), który już niegdyś w Górniku grał, Piotra Grzelczaka (ostatnio Jagiellonia Białystok), a także wypożyczono z poznańskiego Lecha pomocnika Szymona Drewniaka. Ponadto nowe umowy - z Górnikiem podpisali: Sergiusz Prusak, Przemysław Pitry, Leandro, Paweł Sasin, Maciej Szmatiuk, Radosław Pruchnik i Łukasz Tymiński, a z wypożyczenia wrócił Damian Szpak.

Natomiast odeszli z Łęcznej: Dziugas Bartkus (Valletta FC Malta), Lukas Bielak (Bytovia Bytów), Tomislav Bozić (Wisła Płock), Marcin Kalkowski (Gryf Wejherowo), Tomasz Nowak (Zagłębie Sosnowiec), Silvio Rodić (), Marquitos, Veljko Nikitović (koniec kariery) i Paweł Socha. Ponadto wszystko wskazuje na to, że nie zgrają już w Górniku Damian Jakubik i Jakub Świerczok.

Pierwszy mecz ligowy Górnik rozegra w sobotę na wyjeździe z Ruchem Chorzów.

DYSKUTUJ Z NAMI O LUBELSKIM SPORCIE NA FACEBOOKU

źródło: Okazje.info