Warmia Traveland Olsztyn skompletowała kadrę na nowy sezon

Znana jest już ostateczna kadra Warmii Traveland Olsztyn na sezon 2016/2017. Wiadomo również, kiedy zawodnicy rozpoczną treningi i gdzie będą przygotowywać się do rozgrywek.

Czternastu szczypiornistów liczyć będzie kadra Warmii Traveland Olsztyn w najbliższym sezonie. Po odejściu z klubu obrotowych: Daniela Żółtaka (KS Meble Wójcik Elbląg), Dominika Droździka (Stal Gorzów Wielkopolski) i Szymona Hegiera (Orkan Ostróda) włodarze Warmiaków musieli znaleźć ich następców.

Warmia bierze króla strzelców

Nowym nabytkiem olsztyńskiego klubu, który ma zastąpić dotychczasowych obrotowych, został Sergiusza Dworaczek, wypożyczony z SPR ,,Wybrzeża" Gdańsk. Drugim kołowym będzie dotychczasowy obrońca Warmii Michał Krawczyk (w przeszłości występował na tej pozycji).

Z Warmią Traveland związał się też 22-letni rozgrywający Tomasz Fugiel. Ubiegły sezon spędził on w Viret CMC Zawiercie występującym w I lidze, w grupie południowej. Nowy gracz Warmiaków został królem strzelców rozgrywek.

Pozostałą część kadry olsztynian tworzą zawodnicy reprezentujący Warmię w poprzednim sezonie. Przygotowania do ligi 2016/2017 drużyna rozpocznie 20 lipca. Przez pierwsze dni zespół będzie trenować w Olsztynie, natomiast później podopieczni Gienadija Kamielina pojadą na obóz kondycyjny do Rynu.

Kadra Warmii Traveland Olsztyn na sezon 2016/2017

1. Michał Sikorski

2. Piotr Deptuła

3. Paweł Deptuła

4. Mateusz Kopyciński

5. Radosław Dzieniszewski

6. Łukasz Zakreta

7. Sebastian Koledziński

8. Damian Przytuła

9. Marcin Malewski

10. Michał Krawczyk

11. Karol Królik

12. Mateusz Gawryś

13. Sergiusz Dworaczek

14. Tomasz Furgiel

Warmia Traveland Olsztyn 10 lub 11 września rozegra pierwszy mecz nowego sezonu I ligi. Olsztynianie podejmą u siebie Śląsk Wrocław.

Więcej o: