Radomiak potraktował mecz treningowo i przegrał z Wisłą

Zawodnicy Radomiaka Radom przegrali w meczu kontrolnym z Wisłą Puławy. Poza porażką trenera Wernera Liczkę martwią kontuzje jakich podczas meczu nabawili się Michał Grudniewski i Mateusz Spychała.

Kibice Zielonych na boisku Królewskich w Jedlni po raz pierwszy zobaczyli w akcji Matthieu Bembe. To filigranowy pomocnik z Gwadelupy, mający także paszport francuski. Zawodnik wprawdzie założył koszulkę z numerem "dziesięć" na plecach, ale w debiucie nic szczególnego nie pokazał. - Widać, że ma jeszcze zaległości kondycyjne, ale to akurat można nadrobić. Ważniejsze jest to, że jest to naprawdę bardzo dobry piłkarz potrafiący rozegrać piłkę, czy dyrygować tempem akcji - przedstawił testowanego piłkarza trener Liczka.

Niestety już po zaledwie pięciu minutach gry, szkoleniowiec musiał zmienić plan taktyczny, bowiem kontuzji doznał Michał Grudniewski. Jakby tego było mało to zaledwie dziesięć minut później z tego samego powodu, murawę boiska opuścić musiał Spychała. - O tym jak poważne są urazy obu z nich dowiemy się najwcześniej w środę - dodał Liczka.

Wymuszone zmiany poskutkowały tym, że defensywa Radomiaka pozostawiała wiele do życzenia, co skrzętnie wykorzystali beniaminkowie I-ligi.

Dwa zdobyte gole w pierwszej połowie spowodowane były właśnie przez proste straty formacji defensywnej.

Po zmianie storn obaj szkoleniowcy dokonali wielu zmian, a i obraz rywalizacji się zmienił. Teraz to radomianie częściej byli w posiadaniu piłki, a goście wychodzili z groźnymi kontratakami.

W końcu w 76. minucie padł honorowy gol dla Zielonych a jego zdobywca okazał się Maciej Filipowicz. Pomocnik strzelił spoza pola karnego, a piłka jeszcze odbiła się od jednego z rywali czym zmieniła lot i zaskoczyła golkipera puławian.

Tuż przed końcem sparingu Wiślacy uzyskali trzecią bramkę, a w zamieszaniu podbramkowym najlepiej zachował się Szymon Wiejak.

- Zagraliśmy dużo słabiej aniżeli przeciwko 1 FC Slovacko. Zawodnicy potraktowali ten pojedynek treningowo i myślę, że przegraliśmy sparing w głowach - podsumował Liczka.

Radomiak Radom - Wisła Puławy 1:3 (0:2) Bramki: Filipowicz (76.) - Sołdecki (31.), Darmochwał (38.), Wiejak (86.) Radomiak: Szady (46. Banasiak) - Spychała (13. Stróżka), Grudniewski (4. Kucharski), Gurzęda (46. Zakrzewski), Sulkowski (46. Janik), Brągiel (46. Gilewski), Kościelny (46. W. Puton), Bemba (46. Gawron), Agu (70. Kościelny), Stanisławski (46. Filipowicz), Leandro (46. Cupriak).