Mazovia MTB Marathon nad jeziorem Ukiel w Olsztynie

To okazja, by wziąć udział w Mazovia MTB Marathon, największym i najpopularniejszym w Polsce cyklu maratonów rowerowych.

Pomysłodawcą i twórcą Mazovia MTB Marathon jest były kolarz Cezary Zamana, zwycięzca m.in. Tour de Pologne w 2004 roku. Wraz z żoną Ewą stworzył projekt zachęcający amatorów do spróbowania swoich sił w górskiej odmianie kolarstwa. Akcja rozpoczęła się w 2005 roku od cyklu pięciu maratonów. W tym roku odbędzie się ich aż piętnaście, Olsztyn jest ósmym punktem na trasie. Zawody cieszą się ogromną popularnością. 17 kwietnia w Józefowie na starcie stanęło blisko 1300 zwolenników MTB.

Mazovia MTB Marathon: zapisy

Aby wystartować w zawodach należy zarejestrować się na www.mazoviamtb.pl. Wpisowe zależne jest od terminu uiszczenia wpłaty. Obecnie udział w wyścigu kosztuje 70 zł. Więcej, bo 80 zł, trzeba będzie zapłacić, jeśli ktoś się zdecyduje wystartować w dniu rywalizacji. Niepełnoletni oraz seniorzy po 65. roku życia zapłacą 50 zł.

Z 10-złotowym wydatkiem muszą się liczyć także opiekunowie uczestników wyścigu dziecięcego "Hobby". Zestaw startowy dla maluchów kosztuje natomiast 20 zł.

Wyścigi rozpoczną się 17 lipca od godz. 10:20, jednak już dzień wcześniej w godz. 16-18 czynne będzie biuro zawodów, gdzie można się zapisać i potwierdzić swój występ poprzez odbiór numeru startowego. Biuro będzie czekać także w niedzielę między godz. 8 a 11:30.

Start i dystansy

O godz. 10:15 w sektorach startowych ustawiają się zawodnicy dystansu Hobby oraz ich opiekunowie. Start i meta jest na terenie Centrum Żeglarstwa Wodnego i Lodowego przy ulicy Sielskiej 38 nad jez. Ukiel. O godz. 11 do rywalizacji przystąpią uczestnicy dystansów Fit (28 km), Mega (50 km) i Giga (85 km). - Start nastąpi przy ul. Sielskiej 38 - mówi Cezary Zamana, organizator Mazovia MTB Marathon. - Zawodnicy przejadą około 200 metrów po asfalcie, by później pokonywać kolejne kilometry przez leśne i polne ścieżki. Trasa będzie przebiegać przez Łupstych, nadleśnictwo Kudypy oraz Redykajny.

Mazovia MTB Marathon to nie tylko sportowa rywalizacja, ale także zabawa. Dzieci startujące na dystansie Hobby (8 km) będą mogły od godz. 13 w namiocie Bike Atelier wygrać atrakcyjne nagrody. Na najmłodszych czeka także wyścig Mini Mini+Mazovia. Maluchy między czwartym a ósmym rokiem życia rywalizować będą na dystansie jednej, dwóch lub trzech pętli po 300-400 metrów. Każdy uczestnik otrzyma po wyścigu pamiątkowy medal i dyplom.

Tegoroczny cykl Mazovia MTB Marathon zakończy się 8 października w Piasecznie.

Więcej o: