Liga Światowa. Brazylijczycy, Amerykanie i Włosi zgodni: W Krakowie świetna hala i atmosfera

Trenerzy i kapitanowie reprezentacji z grupy K nie mogli się nachwalić obiektu w Czyżynach i kibiców. - To jeden z najpiękniejszych obiektów w jakich grałem do tej pory - mówił Bruno Rezende, kapitan Brazylijczyków.

Chcesz więcej? Polub Kraków - Sport.pl

Wypowiedzi szkoleniowców i kapitanów można podzielić na dwie części: te dotyczące Krakowa i turnieju finałowego Ligi Światowej.

O Krakowie i hali oddamy głos zawodnikom.

Emanuele Birarelli (Włochy): - Jestem szczęśliwy, że mogę tu grać. Atmosfera w Krakowie jest niepowtarzalna.

David Lee (USA): - Trzeci rok z rzędu jesteśmy w Krakowie. To jedna z najlepszych hal i z najlepszą atmosferą.

Szkoleniowcy podkreślali, że turniej w Krakowie to przede wszystkim przygotowania do Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro. I nie żałowali sobie wzajemnie komplementów.

- Cieszymy się, że awansowaliśmy do finałów. Musimy zagrać bardzo dobrze, by awansować do półfinału, bo rywali grupowych mamy bardzo silnych. Przecież awansowali do final six z pierwszych miejsc - zaznacza Gianlorezno Blengini, selekcjoner Włoch.

Bernardo Rezende (Brazylia): - Mamy bardzo trudnych przeciwników w grupie. W kwalifikacjach pokazali siatkówkę na najwyższym poziomie. Liczymy, że będziemy w formie teraz, jak i w perspektywie igrzysk.

- Chcemy grać coraz lepszą siatkówkę, bo zaczęliśmy dość wolno. Nasza forma jednak rośnie i mam nadzieję, że największa przyjdzie na Igrzyska - podkreślił John Speraw, trener Amerykanów.

Trenerów i kapitanów przywitał Jacek Sęk, wiceprezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej. - Dziękuje FIVB za zaufanie i powierzenie nam organizacji imprezy. Już po raz czwarty finał rozgrywany jest w Polsce. Grupa K to silna obsada - Brazylia, wicemistrz olimpijski, USA - tegoroczny PŚ i Włochy, drugi zespół PŚ. Życzę wysokiej jakości widowisk i liczę, że to będzie siatkarska uczta.

Krzysztof Kowal, dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie, reprezentował miasto jako gospodarza imprezy. - Po raz pierwszy dzięki współpracy z PZPS możemy gościć tak wielki wydarzenie - podkreślał. - Właściwie witam was z powrotem, bo te trzy reprezentacje już w Krakowie grały. Życzę miłego tygodnia pod Wawelem i wyników na miarę oczekiwań.

W Krakowie Polska grała z Brazylią (2014 rok) i USA w Lidze Światowej (2015), Włosi w Tauron Arenie Kraków byli w grupie podczas mistrzostw świata (2014).

źródło: Okazje.info

Więcej o: