Danielak i Janukiewicz trenują z rezerwami, ale Pogoń chce ich wypożyczyć

Po minionym sezonie do Pogoni Szczecin wrócili Filip Kozłowski, Karol Danielak i Radosław Janukiewicz.

Wspomniana trójka - i trzech innych zawodników z rezerw - są w trakcie rozmów z klubami, do których mogliby zostać wypożyczeni.

Kozłowski w trakcie letniego okresu przygotowawczego był na testach m.in. w Druteksie-Bytovii Bytów. Tam nie przekonał do siebie Tomasza Kafarskiego, ale 60 kilometrów dalej - w Chojnicach - znalazł się w kręgu zainteresowań Macieja Bartoszka. Dyrektor sportowy Maciej Stolarczyk jego szanse na umowę podsumował krótko: - Jest to kwestia kilku najbliższych dni, a umowa zostanie sfinalizowana.

Karol Danielak (wcześniej Zawisza Bydgoszcz) i Radosław Janukiewicz (Górnik Zabrze) dostali wolną rękę, aby znaleźć nowy klub. W międzyczasie trenują z rezerwami. - Chcemy ich jak najlepiej przygotować - powiedział Maciej Stolarczyk.

- Liczymy na to, że uda się ich wypożyczyć. Do tego czasu będą trenowali w drużynie Pawła Sikory.

Trzech innych zawodników ze Szczecina poszukuje klubów, do których mogliby zostać wypożyczeni. Damian Kowalczyk był pod koniec czerwca w Stali Stalowa Wola. Teraz trenuje z pierwszoligowym Chrobrym Głogów. Napastnik zagrał w dwóch testmeczach i zdobył jednego gola w spotkaniu z Zagłębiem Lubin (3:1). On i Błażej Chouwer są bliscy nowych umów. Ten drugi sprawdzany jest przez Kotwicę Kołobrzeg.

Ostatnim zawodnikiem jest Bartosz Piotrowski, który latem ma za sobą testy m.in. w Chojniczance czy GKS-ie Bełchatów. Natomiast najbliżej wypożyczenia jest do Elany Toruń, bądź Świtu Skolwin.

źródło: Okazje.info