Pogoń 04 już bez dwóch zawodników

Bez Łukasza Tubackiego i Macieja Krzyżanowicza przygotowywać się będą futsaliści Pogoni 04 do kolejnego sezonu ligowego.

Obaj zawodnicy nie przedłużyli kontraktów z klubem i w kolejnych rozgrywkach Futsal Ekstraklasy nie zobaczymy ich w już w barwach szczecińskiej drużyny.

Tubacki zmagał się z urazem, natomiast Krzyżanowicz grywał bardzo rzadko i nie był ważnym zawodnikiem w talii Łukasza Żebrowskiego.

Wcześniej klub nowe umowy zaproponował kluczowym piłkarzom drużyny. W Pogoni nadal będą występować między innymi Adam Jonczyk, Kamil Lasik, Mateusz Jakubiak, Daniel Maćkiewicz czy Artur Jurczak. O nowych twarzach na razie nie słychać. Możliwe jest jedno wzmocnienie, ale wszystko będzie zależeć od sytuacji finansowej.

- Dla mnie, jako trenera, najważniejsze jest, że klub utrzymał na kontraktach trzon zespołu - mówi szkoleniowiec "zero-czwórki". - Zaletą mojego zespołu na pewno będzie stabilizacja w składzie. Zagramy kolejny sezon niemal tą samą drużyną, a to też jest niezwykle istotne.

Do treningów, po wakacyjnej przerwie, portowcy powrócą we wtorek 2 sierpnia. Większość okresu przygotowawczego spędzą na własnych obiektach. Przed ligą rozegrają kilka spotkań kontrolnych z drużynami Futsal Ekstraklasy oraz wezmą udział w ogólnopolskim turnieju Lublin Futsal CUP 2016.