Daniel Żółtak odszedł z Warmii Traveland Olsztyn

Były reprezentant Polski w nadchodzącym sezonie reprezentować będzie KS Meble Wójcik Elbląg występujący w Lidze Zawodowej.

Brązowy medalista mistrzostw świata z 2009 roku postanowił opuścić pierwszoligową Warmię i przenieść się do KS Meble Wójcik Elbląg. - Wybrałem tę ofertę, ponieważ chciałem grać w Lidze Zawodowej. Istotna była również odległość z Elbląga od Stawigudy, gdzie mieszkam. Nie chciałem grać na drugim końcu Polski - mówi Daniel Żółtak.

Obydwie drużyny rywalizowały ze sobą w poprzednim sezonie na zapleczu Superligi. Klub z Elbląga wygrał jednak I ligę i awansował do najwyższej klasy rozgrywkowej. Szanse na promocję miała również Warmia, jednak najpierw przegrała baraż o awans z Pogonią Szczecin, a następnie postanowiła nie ubiegać się o ,,dziką kartę", gdyż władzom klubu nie udało się zebrać odpowiedniej kwoty wpisowego.

Wcześniej Warmię Traveland Olsztyn opuścili Szymon Hegier (obecnie Orkan Ostróda) i Dominik Droździk (Stal Gorzów Wielkopolski), podobnie jak Żółtak grający na pozycji kołowego. Zarząd Warmii poszukuje następców.

Więcej o: