Złoto Pawła Fajdka w Mistrzostwach Europy. Rywale byli bez szans

Kolejny wielki sukces odniósł Paweł Fajdek. Podczas rozgrywanych w Amsterdamie lekkoatletycznych mistrzostw Europy młociarz zamojskiego Agrosu nie miał sobie równych, zdobył złoto i było to jego 27 zwycięstwo z rzędu.

Polak wyprzedził drugiego w konkursie Białorusina Ivana Tichona o ponad dwa metry i po raz kolejny w tym sezonie przekroczył granicę 80 metrów. Tym razem posłał młot na odległość 80,93 m. Od razu jednak trzeba zaznaczyć, że nie jest to najlepszy rezultat Fajdka w tym sezonie. Wcześniej rzucił już 81,87 m. Natomiast jego ustanowiony przed rokiem rekord życiowy wynosi 83,93 m.

W Holandii też już w pierwszym rzucie postawił rywalom bardzo trudne warunki, bo uzyskał 80,46 m. Kolejne próby były nieco słabsze, ale i tak był nieosiągalny dla rywali. W dwóch ostatnich znowu odpalił - przekroczył osiemdziesiątkę, a w najlepszym rzucie sędziowie zmierzyli mu odległość 80,93 m. Fajdek, który jest dwukrotnym mistrzem świata złoty medal ME wywalczył po raz pierwszy. Przed dwoma laty w Zurichu zdobył srebro. Natomiast drugi reprezentant biało-czerwonych startujący w amsterdamskim konkursie - Wojciech Nowicki wywalczył brązowy medal (77,53 m). Forma naszych młociarzy jest bardzo dobrym prognostykiem przez zbliżającymi się igrzyskami olimpijskimi w Rio de Janeiro.

DYSKUTUJ Z NAMI O LUBELSKIM SPORCIE NA FACEBOOKU

Wyniki: 1. Paweł Fajdek (Polska) - 80,93 m, 2. Ivan Tichon (Białoruś) - 78,84 m, 3. Wojciech Nowicki (Polska) - 77,53 m.