Kolejna porażka Wigier w mecz towarzyskim

Wigry Suwałki przegrały 2:1 z drugoligową Siarką Tarnobrzeg. Jest to druga sparingowa porażka Suwałczan przed zbliżającym się sezonem.

BIALYSTOK.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS

Wigry pierwszą bramkę w tym meczu stracił w 35. minucie, jednak jeszcze przed przerwą udało im się wyrównać. Gola dla Suwałczan w 42. minucie strzelił Kamil Adamek. 10 minut po przerwie to jednak drużyna z Tarnobrzega wyszła na prowadzenie 2:1, którego nie oddała już do końca meczu. Była to druga porażka Wigier, w drugim przedsezonowym sparingu. - Jesteśmy mocno zmęczeni ciężkimi treningami i widać to było w dzisiejszym meczu - mówił po meczu Kamil Adamek. - Spotkanie z Siarką pokazało nam też, że czeka nas jeszcze bardzo dużo pracy, aby nasza gra wyglądała tak, jak sobie tego życzymy.

W tym spotkaniu zagrał nowy testowany zawodnik Łukasz Wroński, który pojawiły się na boisku po przerwie. Wroński jest wychowankiem GKS-u Bełchatów. W minionym sezonie wystąpił w 28 pierwszoligowych spotkaniach. Piłkarz ma na swoim koncie także 36 spotkań w młodzieżowych Reprezentacjach Polski, w których w sumie zdobył 5 goli.

Przed zespołem z Suwałk, kolejne mecze sparingowe. Już w najbliższy wtorek czeka ich poważny sprawdzian, w którym ich rywalem będzie zdobywca Pucharu Grecji - AEK Ateny.

Zmagania ligowe Wigry rozpoczną 30 lipca wyjazdowym meczem z GKS-em Katowice.

Siarka Tarnobrzeg - Wigry Suwałki 2:1 (1:1).

Bramki: Krzysztof Ropski (35.), Hubert Tomalski (55.) - Kamil Adamek (42.).

Siarka: Dybowski - Suchecki, Walencik, Grzesik, Stromecki, Płatek, Szewc, Tomalski, Koczon, Ropski. Grali także: Dawidowicz, Czyżycki.

Wigry: Hieronim Zoch - Janusz Bucholc (46. Jakub Bartkowski), Maciej Wichtowski (46. Tomasz Jarzębowski), Rafał Remisz (65. Maciej Wichtowski), Frank Adu Kwame (70. Filip Rusiak) - Damian Kądzior (65. Mateusz Radecki), Rafał Augustyniak (70. Adrian Karankiewicz), Mateusz Radecki (46. Łukasz Wroński), Robert Dadok, Miłosz Kozak (46. Alex Blázquez) - Kamil Adamek (46. Kuku).