Zwycięski koniec zgrupowania. Stomil wygrywa z Olimpią

Piłkarze Stomilu Olsztyn wygraną zakończyli obóz przygotowawczy w Zielonce koło Warszawy. Podopieczni trenera Adama Łopatko w sobotę pokonali 3:1 drugoligową Olimpię Zambrów. Bramki dla Dumy Warmii zdobywali Patryk Kun, Karol Żwir i Tomasz Zahorski po strzale z rzutu karnego.

Meczem sparingowym z Olimpią Zambrów piłkarze olsztyńskiego Stomilu zakończyli trwający 6 dni obóz przygotowawczy w Zielonce k. Warszawy. Tak, jak w przypadku rozgrywanego 6 lipca spotkania z Victorią Sulejówek (5:0 dla OKS), trener Łopatko po pierwszej połowie sobotniego meczu wymienił właściwie cały skład. Warto zwrócić uwagę, że w biało-niebieskich barwach występował skrzydłowy Mławianki Mława Szymon Masiak. 21-letni piłkarz był bowiem testowany przez Stomil. W drugiej połowie zastąpił on Japończyka Tsubasę Nishiego.

Zgrupowanie zakończone

Po meczu z Olimpią piłkarze i sztab szkoleniowy Stomilu szykowali się, by wrócić do Olsztyna, jednak treningi odbywać będą w Dobrym Mieście. - Zgrupowanie przebiegło zgodnie z planem - komentuje szkoleniowiec Adam Łopatko. - Trenowaliśmy w dobrych warunkach i uniknęliśmy kontuzji, za wyjątkiem drobnego, mechanicznego urazu Bartosza Bartkowskiego. Rozegraliśmy też dwa mecze kontrolne. Może nie byli to rywale z najwyższej półki, ale na tym etapie przygotowań to odpowiedni przeciwnicy..

Przed Stomilem kolejne gry kontrolne: 14 lipca w Warce z rezerwami VfL Wolfsburg z Niemiec i 16 lipca w Gdańsku z Lechią.

Pierwszy oficjalny mecz sezonu 2016/17 Duma Warmii rozegra na wyjeździe 23 lub 24 lipca w ramach I rundy Pucharu Polski. Rywalem Stomilu będzie ROW 1964 Rybnik lub JKS 1909 Jarosław.

Rozgrywki pierwszej ligi rozpoczynają się 30 lipca. Wtedy OKS podejmie na własnym boisku Chrobrego Głogów. Do sezonu biało-niebiescy przystąpią jednak z trzema ujemnymi punktami. To efekt kary od Polskiego Związku Piłki Nożnej za opóźnienia w podpisaniu stosownych dokumentów dotyczących wypłaty zaległych zobowiązań.

Stomil Olsztyn - Olimpia Zambrów 3:1 (1:0)

Bramki: Patryk Kun 5.minuta, Karol Żwir 54. minuta, Tomasz Zahorski 71. minuta - Bartosz Biel 87. minuta

Skład Stomilu: Piotr Skiba (46. Michał Leszczyński) - Marcel Ziemann (46. Mateusz Jajkowski), Piotr Klepczarek (46. Michał Trzeciakiewicz), Arkadiusz Czarnecki (46. Tomasz Wełnicki), Jarosław Ratajczak (46. Wojciech Dziemidowicz) - Tsubasa Nishi (46. Szymon Masiak), Paweł Głowacki (46. Igor Biedrzycki), Łukasz Jegliński (46. Arkadiusz Mroczkowski), Rafał Kujawa (46. Karol Żwir), Patryk Kun (46. Wojciech Żęgota) - Rafał Śledź (46. Tomasz Zahorski)