Pożyteczne zgrupowanie Radomiaka ocenia trener Liczka

Piłkarze Radomiaka Radom powrócili z pięciodniowego zgrupowania w Czechach. Podczas niego Zieloni rozegrali trzy mecze kontrolne. A oto, jak pobyt w swojej ojczyźnie ocenia Werner Liczka.

Drużyna Radomiaka w czasie pobytu w Uherskim Brodzie rozegrała trzy mecze kontrolne. Dwa z nich z przedstawicielami ekstraklasy czeskiej, a jeden z zespołem rezerw Fastav Zlin. Ten ostatni pojedynek radomianie pewnie wygrali 4:0. Z kolei w pierwszym swoim występie Zieloni ulegli Fastav Zlin 1:4, by w sobotę niespodziewanie zremisować z 1 FC Slovacko (1:1).

Niezwykle zadowolony z pobytu jak i dyspozycji zawodników był trener Werner Liczka. - Dla nas wszystkich pobyt w takim ośrodku, jedzenie, gra z takimi rywalami - to była po prostu bajka. Zawodnicy mogli poprzebywać więcej czasu ze sobą, co na pewno wpłynęło na i tak bardzo dobrą atmosferę w drużynie. Ponadto mieliśmy do dyspozycji bardzo dobrze przygotowane obiekty do treningów i w końcu graliśmy z zespołami z ekstraklasy. Dla wszystkich moich zawodników to była pewna nowość, ale cieszę się, że mogliśmy rywalizować z tak mocnymi drużynami. Wartość tych meczów jest nie do przecenienia i mam nadzieję, że zaprocentuje to w najbliższej przyszłości. Zebrałem naprawdę dużo materiału do analizy, ale i zawodnicy zobaczyli jak się gra na tym najwyższym poziomie - poinformował trener Liczka.

Więcej o: