Lech Poznań. Kebba Ceesay na celowniku beniaminka ekstraklasy. Zostanie wypożyczony?

Kebba Ceesay znalazł się na liście życzeń Arki Gdynia, beniaminka ekstraklasy. Gambijczyk nie może liczyć na miejsce w pierwszym składzie Lecha i być może zostanie wypożyczony do Arki.

O sprawie informuje portal trojmiasto.sport.pl. Zdaniem dziennikarzy lokalnego oddziału sport.pl Arka szuka prawego obrońcy, a dwaj główni kandydaci do wzmocnienia tej pozycji to Filip Modelski i Kebba Ceesay z Lecha Poznań.

Gambijczyk znalazł się w Kolejorzu w trudnej sytuacji. Lech w tym sezonie nie gra w europejskich pucharach, więc trener Jan Urban będzie miał mało okazji do przeprowadzania zmian w wyjściowym składzie. A tam na prawie obronie, czyli nominalnej pozycji Ceesaya, pewne miejsce ma Tomasz Kędziora. 29-letni piłkarz może mieć więc problemy z regularnym graniem.

W Arce mógłby za to liczyć nawet na występy w pierwszym składzie. - Czy nazwisko Ceesay ma jakiś związek z Arką? Trudno mi powiedzieć - mówi dyrektor sportowy Arki Edward Klejdinst w rozmowie z trojmiasto.sport.pl. Znacznie bardziej prawdopodobne wydaje się więc transfer Filipa Modelskiego - byłego piłkarza m.in. Jagiellonii Białystok.

Ceesay ma ważny kontrakt z Lechem Poznań jeszcze do końca sezonu. Wiele wskazuje na to, że nie zostanie on już przedłużony. Na prawą obronę jest bowiem szykowany młody Robert Gumny.

Kebba Ceesay trafił do Kolejorza na początku sezonu 2012/13. W barwach Lecha zagrał 69 meczów, a w międzyczasie poważna kontuzja kolana wyłączyła go na rok z gry. Po powrocie z rehabilitacji nie odzyskał już miejsca w wyjściowym składzie drużyny z Poznania.

Więcej o: