Lech Poznań. Dawid Kownacki wypożyczony do innego klubu z ekstraklasy? "Chcielibyśmy go mieć u siebie"

PRZEGLĄD PRASY. Wisła Płock jest zainteresowana ściągnięciem piłkarza Lecha Poznań Dawida Kownackiego. - Nie ukrywam, że chętnie widzielibyśmy go u siebie - mówi prezes klubu Jacek Kruszewski na łamach portalu SportoweFakty WP.

Dawid Kownacki rozegrał dla Lecha Poznań 85 meczów i zdobył dla swojej drużyny szesnaście bramek. 19-latek debiutował w ekstraklasie już w 2013 roku - najpierw okrzyknięto go największym talentem w Polsce, ale później opinia na jego temat zdecydowanie się pogorszyła. Sam piłkarz przyznawał, że jego rozwój zahamowały kontuzje, ale popełnił też kilka błędów - nie dbał choćby o prawidłową dietę.

Wiele mówiło się o tym, że Kownacki może odejść z Lecha. W mediach padały nazwy klubów zagranicznych, które widziałyby młodego napastnika u siebie - RB Lipsk, Liverpoolu, Udinese czy Ajaxu Amstardam.

W czwartkowym meczu o Superpuchar Polski z Legią Warszawa Kownacki nie zagrał nawet minuty. Wygląda też na to, że 19-latek przegrał rywalizację o miejsce w ataku z Nickim Bille i Marcinem Robakiem. W sparingach trener Jan Urban wystawiał go na skrzydłach, podobnie jak rok wcześniej Maciej Skorża.

Okazuje się, że poważnie zainteresowana ściągnięciem Kownackiego do siebie jest Wisła Płock. Beniaminek ekstraklasy oglądał jego grę w sparingach, a prezes klubu Jacek Kruszewski przyznaje na łamach portalu SportoweFakty WP , że Wisła chciałaby sprowadzić tego zawodnika. - Obserwowaliśmy Dawida podczas meczów sparingowych, jednak żadnych konkretów na razie nie ma, bo włodarze Lecha przekazali, że Kownacki pozostanie w Poznaniu. Nie ukrywam, że chętnie widzielibyśmy go u siebie, ale też nie możemy zbyt długo czekać, musimy jak najszybciej skompletować kadrę - mówi.

Nie wiadomo jednak, czy Kownacki jest w ogóle zainteresowany wypożyczeniem lub transferem do Wisły. Sam Lech nie chce póki co wypożyczać swojego wychowanka. - Musielibyśmy dostać jasny sygnał od Lecha, że piłkarz może do nas przejść - mówi Kruszewski.

Czy Dawid Kownacki powinien zostać wypożyczony do klubu z polskiej ligi?
Więcej o: