Kontuzje w Wiśle Kraków. Ale poważna tylko jedna

W ostatnim sparingu Wisły przed startem ligi zabrakło trzech kontuzjowanych piłkarzy, a czwarty z powodu urazu w ogóle nie pojawił się na boisku. Poważna jest jednak jedynie kontuzja Michała Buchalika.

Facebook?  | A może Twitter? 

Bramkarz w czasie zajęć na siłowni doznał urazu kolana. Problem jest na tyle poważny, że potrzebna będzie operacja. To oznacza długą przerwę Buchalika. Wisła rozpoczęła już poszukiwania nowego bramkarza - najpoważniejszym kandydatem jest Łukasz Załuska.

Z powodu urazu ze Śląskiem Wrocław nie zagrał także Arkadiusz Głowacki. Choć był już wpisany do protokołu meczowego, w ostatniej chwili zastąpił go Maciej Sadlok. Kapitan grę kolegów oglądał z trybun. - Ma drobne problemy z kolanem, nie chcieliśmy ryzykować. Jego występ w pierwszej kolejce nie jest zagrożony - uspokaja trener Dariusz Wdowczyk.

Na boisku zabrakło też Denisa Popovicia, ale jego uraz mięśnia dwugłowego również nie jest poważny. W trakcie sparingu kontuzji nabawił się jeszcze Zdenek Ondraszek. W jednym ze starć skręcił kostkę. Grał jeszcze przez kilkanaście minut, ale ostatecznie zmienił go Mateusz Zachara. Wydaje się jednak, że uraz nie powinien przeszkodzić Czechowi w występie w pierwszej kolejce ekstraklasy.

Więcej o: