Jakub Urbanowicz: Cerrad Czarni idealnym miejscem do rozwoju kariery

Cerrad Czarni Radom zakontraktowali dziewięciu nowych siatkarzy na sezon rozgrywkowy PlusLigi 2016/2017. Jednym z nich jest Jakub Urbanowicz, który zagra na pozycji przyjmującego.

Urbanowicz ma 23 lata i mierzy 202 centymetry. Urodził się w Olsztynie i to tam zaczynał swoją sportową przygodę. W 2010 roku reprezentował AZS Olsztyn w Młodej Lidze. Rok później grał już drużynie seniorów, debiutując w rozgrywkach ekstraklasy. W ostatnich latach zawodnik występował na boiskach I ligi. W minionym sezonie bronił barw Ślepska Suwałki, a jeszcze wcześniej był zawodnikiem Campera Wyszków. Urbanowicz jest już dziewiątym zawodnikiem, który zasilił radomski zespół po zakończeniu ostatniego sezonu. Przypomnijmy, że radomianie pozyskali reprezentantów USA: środkowego Davida Smitha oraz libero Dustina Wattena. Drużynę wzmocnili również mistrzowie świata i Europy kadetów, czyli atakujący Jakub Ziobrowski i przyjmujący Tomasz Fornal. Graczem Cerradu Czarnych jest już także Łukasz Wiese, ostatnio gracz Łuczniczki Bydgoszcz oraz wracający do macierzystego klubu, rozgrywający Kacper Gonciarz. Umowę na sezon 2016/2017 sfinalizował ponadto kolejny z rozgrywających, czyli Michał Kędzierski. Skład Czarnych nie jest jeszcze zamknięty

Rozmowa z Jakubem Urbanowiczem, przyjmującym Cerradu Czarnych

Radosław Olchowski: Czy gra w Cerrad Czarnych to dla ciebie szansa na rozwój kariery?

Jakub Urbanowicz: Myślę, że tak. Po trzech sezonach spędzonych w I lidze postanowiłem, że czas coś zmienić i spróbować swoich sił w najwyższej lidze rozgrywkowej w Polsce. Uważam, że klub Cerrad Czarni jest na to idealnym miejscem.

Co zdecydowało, że przyjąłeś propozycję gry w Radomiu?

- Przede wszystkim mam nadzieję na dużą możliwość grania. Tylko wtedy pojawi się szansa na rozwój kariery sportowej. Dlatego zdecydowałem się na przenosiny do Radomia. Oczywiście nikt nie zapewni mi, że będę grał w podstawowym składzie. Sam to muszę wywalczyć.

Jak długo będzie obowiązywał twój kontrakt z Czarnymi?

- Mój kontrakt będzie obowiązywał przez co najmniej dwa najbliższe sezony. Myślę, że to jest najlepszy czas, by dobrze się zżyć z drużyną i pokazać się z jak najlepszej strony na boisku.

Jak się zapatrujesz na walkę o wyjściową szóstkę?

- Na pewno będę dawał z siebie wszystko na treningach. Na mojej pozycji znajdują się również inni młodzi perspektywiczni zawodnicy, którzy będą walczyć o miejsce. A co pokaże czas? Zobaczymy.

Co wiesz na temat radomskiego klubu, kibiców i atmosfery na meczach?

- Wiem, że atmosfera na meczach Czarnych jest wspaniała i zawodnicy zawsze mogą liczyć na doping kibiców. Na temat klubu słyszałem wiele pozytywnych opinii. Między innymi o dobrej organizacji i stabilności finansowej, która jak wiadomo, w niektórych klubach pozostawia wiele do życzenia.

Więcej o: