Lech Poznań zagra w lidze na Toyota Arenie. W Chwaszczynie

Grono rywali rezerw Lecha Poznań w trzeciej lidze znacznie zmieni się w nowym sezonie. Dojdą takie drużyny jak Leśnik Manowo, KS Chwaszczyno, Świt Skolwin czy być może Rol.Ko Konojady. Warta Poznań już opuściła tę ligę

Reforma rozgrywek piłkarskich sprawiła, że trzecia liga składa się zaledwie z czterech grup. W skład grupy drugiej wchodzą - obok wielkopolskich - także drużyny z Kujawsko-Pomorskiego, Pomorskiego i Zachodniopomorskiego.

Z ekip, które w trzeciej lidze grały z rezerwami Lecha Poznań i Wartą Poznań w minionym sezonie zostało naprawdę niewiele: Jarota Jarocin, KKS Kalisz, Sokół Kleczew, Polonia Środa Wlkp., Wda Świecie czy Elana Toruń. Doszło za to sporo innych ekip.

Są wśród nich bardzo znane firmy takie jak np. Bałtyk Gdynia, który przecież do 1988 roku grał w ekstraklasie czy też Gwardia Koszalin - były klub Mirosława Okońskiego czy Mariusza Niewiadomskiego. Są także rezerwy Pogoni Szczecin czy też Górnik Konin.

Znajdą się jednak również zespoły mniej znane, chociażby KS Chwaszczyno - zespół kaszubski, który gra na obiekcie znanym jako Toyota Arena.

Leśnik Manowo to drużyna z miasteczka w powiecie koszalińskim. Awansowała z czwartej ligi po efektownym zwycięstwie w ostatniej kolejce z Piastem Chociwel 4:1. I to na wyjeździe!

Świt Skolwin to z kolei zespół z przedmieść Szczecina, o którym swego czasu prasa pisała, że zróżnicował stawki za bilety dla kibiców miejscowych i przyjezdnych. W efekcie fani Sarmaty Dobrej Nowogardzkiej zamiast 3 zł musieli płacić aż 15 zł.

Największa niewiadoma to Rol.Ko Konojady, bowiem piłka w kujawsko-pomorskich Konojadach stanęła pod znakiem zapytania. Niewykluczone, że zespół ten zastąpi w trzeciej lidze Chemik Bydgoszcz.

Pary pierwszej kolejki (6-7 sierpnia)

Leśnik Manowo - Świt Skolwin (Szczecin)

Górnik Konin - Sokół Kleczew

Pogoń Lębork - KKS 1925 Kalisz

Rol.Ko Konojady - GKS Przodkowo

Bałtyk Gdynia - Wda Świecie

Elana Toruń - Gwardia Koszalin

Polonia Środa Wielkopolska - Jarota Jarocin

Vineta Wolin - KS Chwaszczyno

Pogoń II Szczecin - Lech II Poznań

Więcej o: