Prestiżowa impreza żużlowa w Częstochowie. Włókniarz zaprasza na finał MIMP

Polski Związek Motorowy wybrał Częstochowę na organizatora finału rywalizacji młodych żużlowców o tytuł mistrza Polski. Impreza odbędzie się 16 lipca, a o złoto rywalizować będzie dwóch reprezentantów Włókniarza.

Kilka dni temu prezes Eko-Dir Włókniarza Michał Świącik poinformował o złożeniu przez klub do Polskiego Związku Motorowego wniosku dotyczącego organizowania finału młodzieżowych indywidualnych mistrzostw Polski. Szansa na tę prestiżową imprezę pojawiła się, gdy Sparta Wrocław zrezygnowała z goszczenia najlepszych młodzieżowców w kraju. Wtedy do walki o finał MIMP zgłosiło się kilka klubów, wśród nich właśnie Włókniarz.

PZM zadecydował, że oferta Włókniarza jest najlepsza i przyznał organizację finałowej batalii stowarzyszeniu CKM Włókniarz. Zawody odbędą się w sobotę 16 lipca.

Atut własnego toru to spora szansa dla juniorów Włókniarza. Hubert Łęgowik i Oskar Polis, którzy pomyślnie przebrnęli przez eliminacje, w ostatnim czasie radzą sobie bardzo dobrze i mogą pokusić się o sukces w decydującym o podziale medali turnieju.

Lista startowa finału MIMP:

1. Daniel Kaczmarek (Unia Leszno)

2. Kacper Woryna (ROW Rybnik)

3. Adrian Gała (Sparta Wrocław)

4. Adrian Cyfer (Stal Gorzów)

5. Bartosz Smektała (Unia Leszno)

6. Oskar Polis (Włókniarz Częstochowa)

7. Robert Chmiel (ROW Rybnik)

8. Dawid Wawrzyniak (Wybrzeże Gdańsk)

9. Mike Trzensiok (GKM Grudziądz)

10. Krystian Pieszczek (Falubaz Zielona Góra)

11. Hubert Łęgowik (Włókniarz Częstochowa)

12. Rafał Karczmarz (Stal Gorzów)

13. Paweł Przedpełski (Get Well Toruń)

14. Marcin Nowak (GKM Grudziądz)

15. Dominik Kubera (Unia Leszno)

Więcej o: