Dariusz Formella po powrocie do Lecha Poznań: Czuję się teraz zupełnie inaczej

- Pół roku nie wydaje się długim czasem, a jednak w piłce nożnej to sporo. Pół roku wypożyczenia do Arki Gdynia bardzo mnie zmieniło - mówi Dariusz Formella, który wrócił z tego wypożyczenia do Kolejorza. Czy to okaże się dla niego dobre?

Dariusz Formella sam mówi: - Przed wypożyczeniem do Arki Gdynia byłem młodym zawodnikiem Lecha, który czasem wejdzie do gry, szarpnie. Nie brałem na siebie odpowiedzialności. W Arce się to zmieniło.

W gdyńskim zespole tej wiosny Dariusz Formella rozegrał 13 spotkań, z czego 11 w podstawowym składzie. Strzelił sześć goli. - Jestem z tego wypożyczenia bardzo zadowolony, choć przyznam, że niechętnie odchodziłem z Lecha. czas spędzony w Arce okazał się jednak dla mnie bardzo pożyteczny - stwierdził.

Jak mówi, najważniejsze dla niego jest regularne granie. - Wchodzenie z ławki na 15 minut nie ma sensu, ale zdaję sobie sprawę z tego, że w Arce o grę było łatwiej niż w Lechu. Nie mogę jednak odpuścić faktu, że mam trzy lata kontraktu w takim klubie jak Lech - mówi. - Po powrocie do Poznania czuję się znacznie lepiej niż przed odejściem. Zobaczymy zatem, jak to się przełoży na treningi i grę i jaka będzie moja rola w Lechu.

O czwartkowym Superpucharze mówi: - To znakomita szansa na zdobycie trofeum. Wiem, że Superpuchar nie jest przez media traktowany zbyt poważnie, ale to zawsze trofeum. To zawsze coś ciekawego w CV, o ile uda nam się go zdobyć. I z taką wolą jedziemy do Warszawy.

Więcej o: