Delev uprawniony do gry w Pogoni

Skończyło się na strachu. Pogoń Szczecin we wtorek bez problemów uprawniła do gry w granatowo-bordowych barwach swój najnowszy nabytek - Spasa Deleva.

Zarejestrowanie piłkarza w nowym klubie jest z reguły tylko formalnością, ale w przypadku Bułgara niektórzy kibice wstrzymali oddech. Zaraz po podpisaniu przez niego umowy z Pogonią, oświadczenie wydał jego były pracodawca - Beroe Stara Zagora. Klub stwierdził, że Delev jednostronnie rozwiązał ważny jeszcze przez rok kontrakt i naruszył przy tym przepisy. Bułgarzy zapowiedzieli, że będą domagać się swoich praw.

Fanom zadrżały serca, ponieważ pół roku przez podobne zamieszanie nie udało się sfinalizować wypożyczenia Ismaela Traore. W klubie nie doczekali się na dokumenty Iworyjczyka i nie udało się nawet ustalić kto faktycznie jest właścicielem jego karty zawodniczej - Espanyol Barcelona czy Olot FC.

W przypadku Deleva skończyło się na strachu. Klub został zapewniony, że podpisał umowę z wolnym zawodnikiem, a doświadczony prawnik Radostin Vasilev załatwił wszelkie potrzebne formalności i już nic nie stoi na przeszkodzie, żeby skrzydłowy zadebiutował w granatowo-bordowych barwach już w pierwszej kolejce ekstraklasy.

We wtorek klub poinformował, że uprawił zawodnika do gry w Pogoni. Transfer zawodnika został dziś potwierdzony międzynarodowym certyfikatem FIFA.