Odważna deklaracja trenera Lecha Poznań. "Uznaję, że to oczywiste, nie znajduję wymówek"

- Jeśli nikt tego głośno nie zadeklaruje, to ja to mówię: walczymy o mistrzostwo Polski - zapowiada trener Lecha Poznań Jan Urban u progu nowego sezonu.

Już w czwartek piłkarze Lecha Poznań zagrają z Legią Warszawa w meczu, którego stawką będzie zdobycie Superpucharu Polski. Kolejorz rozpocznie sezon, w którym stanie przed wyzwaniem zmazania plamy, jaką dał w ostatnich rozgrywkach. I powrotu na szczyt ligi. - Nikt mi nie powiedział wprost, że mam walczyć o mistrzostwo, ale uznaję, że to oczywiste - mówi trener. - Jeśli nikt tego głośno nie zadeklaruje, to ja to mówię: walczymy o mistrzostwo. To chcemy osiągnąć. I nie znajduję wymówek, bo Piast Gliwice pokazał, że można podjąć walkę z Legią Warszawa mimo wielokrotnie mniejszego od niej budżetu.

Na razie Lech ma czterech nowych piłkarzy. To Matus Putnocky, Lasse Nielsen, Maciej Makuszewski i Radosław Majewski. - Wszyscy wypadli dobrze w sparingach, ale poczekajmy do meczów o stawkę. Dopiero one nam powiedzą, ile czasu potrzebuje każdy z nich - mówi trener Jan Urban. Co do kolejnych transferów myśli o linii obronnej. - Tam mamy najmniejsze pole manewru, zwłaszcza gdyby mieli odejść Tamas Kadar czy Paulus Arajuuri - mówi.

Zapytany o to, czy liczy jeszcze na przyjście do Lecha rumuńskiego napastnika Ioana Hory, odpowiada:

- Nie za bardzo. Ale kto wie...

Więcej o: