Czarni Radom mają trzech kadrowiczów w reprezentacji Polski juniorów

Kadra juniorów na dobre rozpoczyna przygotowania do siatkarskich mistrzostw Europy, które odbędą się we wrześniu. Na pierwsze zgrupowanie w Krośnie znaleźli powołania otrzymali zawodnicy Czarnych Radom: Jakub Rybicki, Jakub Ziobrowski i Tomasz Fornal.

- Przyjmujący Jakub Rybicki to wychowanek Radomskiego Centrum Siatkarskiego "Czarni". Tymczasem skrzydłowy Tomasz Fornal i atakujący Jakub Ziobrowski w nowym sezonie rozgrywek PlusLigi bronić będą barw Cerradu Czarnych Radom - informuje witryna wksczarni.pl.

Trener Sebastian Pawlik na rozpoczynające się 14 lipca zgrupowanie w Krośnie powołał w sumie osiemnastkę siatkarzy. Czternastu z nich pięć dni później uda się za międzynarodowy turniej do Rosji. Przypomnijmy, że mistrzostwa Europy juniorów (do lat 20) odbędą się w tym roku na początku września w Warnie i Płowdiw w Bułgarii. Biało-czerwoni zagrają w grupie A, w której znalazła się również Bułgaria, Słowenia i Francja. Pozostałe miejsca uzupełnią dwa najlepsze zespoły z grupy H trzeciej rundy kwalifikacji. Zagrają o nie Rumunia, Niemcy, Ukraina i Hiszpania.

Więcej o: