Czterech piłkarzy na testach w Warcie Poznań, m.in. z Korony Kielce i Lecha Poznań

Junior Lecha Poznań Damian Sierant , a także Adrian Bednarski i Piotr Rogala (obaj Korona II Kielce) oraz Maciej Raniowski, który ostatnio grał w Norwegii - ci czterej zawodnicy są na testach w Warcie Poznań i w środę wystąpią w sparingu przeciwko GKS Tychy.

Najmłodszy w tym gronie jest 18-letni obrońca lub pomocnik Damian Sierant, który rok temu zdobył z Lechem Poznań mistrzostwo Polski juniorów młodszych. Grał wówczas m.in. z Robertem Gumnym, dziś zawodnikiem pierwszego zespołu Kolejorza, z występami w ekstraklasie na koncie. W minionym sezonie Damian Sierant był nawet w kadrze drugiej drużyny Lecha, ale nie zagrał w niej ani jednego meczu w III lidze. Występował natomiast w Centralnej Lidze Juniorów. Zagrał w 23 meczach, strzelił w nich trzy gole.

Doświadczenie w piłce seniorskiej mają trzej pozostali zawodnicy, którzy są na testach w zespole Tomasza Bekasa. 21-letni Piotr Rogala i Adrian Bednarski, który jesienią skończy 22 lata, są od kilku lat w szerokiej kadrze Korony Kielce. Obaj są obrońcami, a przez ostatni rok regularnie gra w trzecioligowych rezerwach kieleckiej drużyny. Adrian Bednarski zdobył nawet dwie bramki. - Zagrają w środę w sparingu z GKS Tychy i po tym meczu podejmiemy decyzję dotyczącą ewentualnej przyszłości tych zawodników w Warcie - mówi Arkadiusz Miklosik, dyrektor sportowy poznańskiego klubu.

"Zieloni" szukają też bramkarza, który powalczyłby o miejsce w składzie z Mateuszem Filipowiakiem. Kandydatem do tej roli jest 20-letni Maciej Raniowski, były junior Lechii Gdańsk, który w minionym sezonie zaliczył dwa występy w I lidze w Rozwoju Katowice. Zimą wyjechał do Norwegii i związał się tam z czwartoligowym klubem Verdal IL.

Mecz Warty z GKS Tychy, który będzie w tym sezonie beniaminkiem w I lidze, rozpocznie się o godz. 11 w Grodzisku Wlkp.

Więcej o: