Stal Rzeszów rozpoczyna przygotowania do sezonu

Dziś zespół trzecioligowej Stali Rzeszów rozpocznie przygotowania do nowego sezonu w zreformowanej III lidze. Biało-niebieskich w trakcie miesięcznych przygotowań czeka kilka sparingów i obóz dochodzeniowy.

Chcesz wiedzieć wszystko o Stali Rzeszów? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PL

Od sezonu 2016/17 w III lidze Stal Rzeszów mierzyć się będzie z zespołami z województwa lubelskiego, małopolski i świętokrzyskiego. To efekt reformy rozgrywek , w których najlepszy zespół bezpośrednio awansuje do II ligi, a zdegradowane niżej zostaną trzy najsłabsze drużyny.

Rywalami Stali Rzeszów w nowej III lidze będą Resovia, Karpaty Krosno, JKS Jarosław, Motor Lublin, Orlęta Radzyń Podlaski, Avia Świdnik, Garbarnia Kraków, KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, Soła Oświęcim, Podhale Nowy Targ, Wisła II Kraków, Spartakus Daleszyce, Unia Tarnów, Podlasie Biała Podlaska, Cosmos Nowotaniec, Wierna Małogoszcz i MKS Trzebinia/Siersza.

Stal, jak co roku, zaliczana będzie do grona faworytów do awansu. O zwycięstwo w lidze, a tym samym promocję na centralny szczebel rozgrywek będzie jednak bardzo trudno, bo biało-niebiescy mają zakaz transferowy do 31 sierpnia . Stal nie może więc kontraktować nowych zawodników i próbuje utrzymać obecny skład. Z klubem kontrakty przedłużyli już Sławomir Szeliga, Michał Lisańczuk, Maciej Maślany, Kacper Drelich i Michał Szymański. Ważne umowy mają z kolei Sebastian Brocki i Peter Suswam. W nowym sezonie w biało-niebieskich barwach nie zobaczymy natomiast Łukasza Szczoczarza i Patryka Zielińskiego, którzy zdecydowali się odejść do Izolatora Boguchwała. Z Cracovią kontraktem związał się Radosław Kanach, a o powrocie do Lublina myśli Piotr Prędota, najlepszy strzelec Stali w ostatnich sezonach.

Dziś rzeszowski zespół wznowi treningi po urlopach. Biało-niebieskich czeka miesiąc przygotowań do ligi. Podczas tego okresu Stal rozegra ok. dziesięciu gier kontrolnych. W planach też jest obóz dochodzeniowy, który rozpocznie się 18 lipca.

Na początek zmierzy się z Wisłą Chicago (7 lipca). Dwa dni później biało-niebiescy zagrają w turnieju w Lubli, gdzie ich rywalami będą Orzeł Lubla, Karpaty i Cosmos Nowotaniec. Kolejnymi rywalami Stali będą Wisła Sandomierz (16 lipca), Sokół Sieniawa (20 lipca), Stal Stalowa Wola (23 lipca), LKS Pisarowce (27 lipca) i reprezentacja powiatu brzozowskiego (30 lipca). Początek sezonu w III lidze, grupie 4 zaplanowano na 6 sierpnia.

Twórz z nami Rzeszów.Sport.Pl! Dołącz do nas na Facebooku

Więcej o: