Cracovia wypróbowała nową murawę

Piłkarze Cracovii przygotowują się do rewanżowego starcia ze Skendiją Tetowo. W poniedziałek trenowali na nowej murawie stadionu przy ul. Kałuży.

Facebook?  | A może Twitter? 

Po porażce 0:2 w Macedonii krakowianie są w trudnej sytuacji przed czwartkowym rewanżem. By awansować do kolejnej rundy muszą pokonać rywali trzema bramkami.

- Przykładamy na treningach dużą wagę do gry ofensywnej, ponieważ w nadchodzącym meczu będziemy musieli zaatakować i wyjść wysoko ustawieni na rywala - przyznaje na oficjalnej stronie klubu Mateusz Wdowiak.

W poniedziałek skrzydłowy i jego koledzy pracowali nad ofensywą na stadionie przy Kałuży. Wreszcie mieli do tego komfortowe warunki. Wiosną murawa na stadionie była w opłakanym stanie. Piłkarze Cracovii tematu nawierzchni starali się unikać, ale bez oporów narzekali na nią rywale.

- Cracovia to dobra drużyna, szkoda, że nie ma dobrego boiska - mówił po meczu przy Kałuży Piotr Stokowiec, trener Zagłębia Lubin.

Po sezonie murawa została wymieniona i wreszcie powinna sprzyjać, a nie przeszkadzać krakowianom. Pierwszym meczem na nowej nawierzchni będzie spotkanie ze Skendiją.

- Nowa murawa jest w bardzo dobrym stanie, więc wykorzystywaliśmy to, żeby móc wymieniać jak najwięcej podań. Dzięki murawie jakość tych ćwiczeń mogła być wysoka - opisuje Wdowiak.

Więcej o: