W środę kibice zobaczą nowe koszulki Pogoni

We środę odbędzie się oficjalna prezentacja nowego partnera technicznego Pogoni Szczecin.

Klub nie przedłużył wygasającej 30 czerwca umowy z firmą Nike, która do tej pory ubierała szczecińskich piłkarzy. Portowcy w koszulkach ze słynną "łyżwą" na piersi występowali od 2009 roku. Współpraca choć trwała aż 7 lat, to bywała burzliwa. Raz do klubu przyszły koszulki, które zamiast być w zamówionych kolorach granatowo-bordowych, okazały się niebiesko-czerwone. Takich kibice z pewnością by nie zaakceptowali. W ramach rekompensaty ostatnie 1,5 roku Pogoń grała w dedykowanych "pasiakach", które z kolei podbiły serca fanów.

Teraz Zina

Teraz portowców ubierać będzie polska firma Zina, która w sezonach 2007/2008 i 2008/2009 była już partnerem technicznym klubu. Domowe koszulki - ku uciesze kibiców - nie ulegną zbyt dużej zmianie. Głównym wzorem nadal będą granatowo-bordowe pionowe pasy, które są znakiem rozpoznawczym Pogoni. Stroje wyjazdowe najprawdopodobniej pozostaną białe.

W środę prezentacja

Kibice coraz głośniej domagają się pokazania nowych strojów, tym bardziej że za niespełna dwa tygodnie startuje nowy sezon ekstraklasy. Klub w poniedziałek ogłosił, że koszulki zostaną zaprezentowane w najbliższą środę o godz. 11.00.

Wtedy odbędzie się konferencja prasowa z udziałem przedstawicieli Pogoni, a także firmy Zina.