Z Cerradu Czarnych do Effectora, czyli Jakub Wachnik zagra w Kielcach

Na linii Kielce-Radom doszło do dwóch transferów. Informowaliśmy już, że Michał Kędzierski o przenosi się z Effectora do Czarnych. Tymczasem w odwrotnym kierunku udał się Jakub Wachnik.

Wachnik, będąc zawodnikiem Cerradu Czarnych, ostatni sezon spędził na wypożyczeniu w lidze belgijskiej. Tymczasem już wiadomo, że 23 - letni przyjmujący wróci do PlusLigi. Zawodnik zdecydował się na przedwczesne rozwiązanie umowy z radomskim klubem i złożył podopis na umowie z Effectorem.

- Do jego pozyskania przymierzaliśmy się już trzy lata temu. Teraz wykorzystaliśmy fakt, że w Belgii grał cały czas w "szóstce" i ma za sobą bardzo udane rozgrywki - mówi trener Effectora Dariusz Daszkiewicz. Nowy nabytek jego drużyny zostanie następcą Adriana Buchowskiego, który po ubiegłym sezonie odszedł do Indykpolu AZS Olsztyn. - Trudno porównać obu tych graczy. Kuba jest dużo bardziej ofensywny, za to Adrian lepiej niż w ataku spisuje się na przyjęciu. W związku z tym potrzebujemy jeszcze zawodnika bardziej "defensywnego", lepiej radzącego sobie w odbiorze - dodaje szkoleniowiec kieleckiego zespołu.

Można powiedzieć, że ruchy kadrowe na linii Czarni - Effector to transakcja wiązana. Wspomniany Michał Kędzierski za porozumieniem stron, skrócił obowiązujący jeszcze przez kolejny sezon kontrakt z kieleckim zespołem i powrócił do Radomia. - Nie zrezygnowaliśmy z Michała, ale to była swego rodzaju transakcja wiązana. Kluby, wspólnie z zawodnikami, dogadały się w kwestii obu transferów - informuje Daszkiewicz.

Więcej o: