Były asystent Mariusza Rumaka w Lechu Poznań objął nowy zespół w III lidze

Jerzy Cyrak, przez wiele lat trener zatrudniony w Lechu Poznań, został nowym szkoleniowcem Elany Toruń. Jego drużyna zagra w nowym sezonie w III lidze dzięki temu, że z rozgrywek wycofał się Pelikan Niechanowo, czyli... poprzedni zespół trenera Cyraka.

W minionym sezonie grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej III ligi Elana Toruń zajęła dziewiąte miejsce w tabeli. W związku z reorganizacją rozgrywek powinna zostać zdegradowana, ale dzięki temu, że z rywalizacji zrezygnował Pelikan Niechanowo, klub z Torunia pozostał na czwartym poziomie rozgrywek.

Teraz z Pelikana do Elany przeniósł się trener Jerzy Cyrak, a także dyrektor sportowy Dawid Frąckowiak, który w Toruniu będzie pełnił funkcję menedżera pierwszego zespołu. Dyrektorem sportowym Elany jest Patryk Kniat, znany w Poznaniu z pracy z drużynami młodzieżowymi Lecha.

"W sezonie 2015/2016 Jerzy Cyrak był również przez kilka miesięcy drugim trenerem ekstraklasowego Górnika Zabrze. W 2014 roku pełnił funkcję asystenta Mariusza Rumaka w Lechu Poznań, a wcześniej w latach 2010 - 2011 Jerzy Cyrak był asystentem w Lechii Gdańsk. W samodzielnej pracy prowadził grupy młodzieżowe Amiki Wronki i Lecha Poznań, oraz pełnił funkcję pierwszego trenera Górnika Wałbrzych i Pelikana Niechanowo" - czytamy na oficjalnej internetowej stronie toruńskiego klubu.

Nieoficjalnie wiadomo, że za Jerzym Cyrakiem do Torunia przejdzie niemal cały zespół Pelikana.

W zreformowanej III lidze będą w przyszłym sezonie występowały rezerwy Lecha Poznań, a także Sokół Kleczew, Jarota Jarocin, Polonia Środa Wlkp. i KKS 1925 Kalisz.

źródło: Okazje.info

Więcej o:
Copyright © Agora SA