Transakcja wiązana Effectora. Odchodzi rozgrywający, jest nowy przyjmujący

W miniony weekend na linii Kielce-Radom doszło do dwóch transferów. Do Czarnych powrócił Michał Kędzierski, podpis na umowie z Effectorem złożył za to Jakub Wachnik.

23-latka swego czasu uważano za jeden z największych talentów polskiej siatkówki. Był wielokrotnym reprezentantem kadetów i juniorów, w 2011 roku sięgnął po mistrzostwo U-19 z Czarnymi. W radomskim klubie spędził pięć lat, a przed sezonem 2015/16 zdecydował się na wypożyczenie do belgijskiego Volley Precura Antwerpia. Ze swoim nowym klubem zajął piąte miejsce w ekstraklasie. Sam Wachnik był jednym z liderów zespołu. - Do jego pozyskania przymierzaliśmy się już trzy lata temu. Teraz wykorzystaliśmy fakt, że w Belgii grał cały czas w "szóstce" i ma za sobą bardzo udane rozgrywki - mówi trener Effectora Dariusz Daszkiewicz. Nowy nabytek jego drużyny zostanie następcą Adriana Buchowskiego, który po ubiegłym sezonie odszedł do Indykpolu AZS Olsztyn. - Trudno porównać obu tych graczy. Kuba jest dużo bardziej ofensywny, za to Adrian lepiej niż w ataku spisuje się na przyjęciu. W związku z tym potrzebujemy jeszcze zawodnika bardziej "defensywnego", lepiej radzącego sobie w odbiorze - dodaje szkoleniowiec kieleckiego zespołu. Według naszych informacji, szczegóły umowy z nowym przyjmującym zostały już uzgodnione, a jego nazwisko ma zostać podane w najbliższych dniach.

23-letni Wachnik (na wypożyczeniu do Antwerpii) zdecydował się na przedwczesne rozwiązanie umowy z Czarnymi i przejście do Effectora. W odwrotnym kierunku podążył za to Michał Kędzierski. Dotychczasowy rozgrywający kieleckiej drużyny, za porozumieniem stron, skrócił obowiązujący jeszcze przez kolejny sezon kontrakt i powrócił do Radomia. - Nie zrezygnowaliśmy z Michała, ale to była swego rodzaju transakcja wiązana. Kluby, wspólnie z zawodnikami, dogadały się w kwestii obu transferów - informuje Daszkiewicz.

W jego zespole nadal jednak niezbędne są wzmocnienia niemal na każdej pozycji. Dwa transferowe priorytety Effectora to w tej chwili pozyskanie rozgrywającego (pozostał jedynie Marcin Komenda) i atakującego w miejsce Sławomira Jungiewicza (odszedł do niemieckiego TV Buhl).

Przygotowania do sezonu 2016/17 kielczanie rozpoczną 29 lipca lub 1 sierpnia. W tej chwili pewne jest, że 2 i 3 września rozegrają w Lidzbarku Warmińskim sparingowy dwumecz z Łuczniczką Bydgoszcz. W planach jest także udział w corocznych turniejach towarzyskich w Raciborzu i Nidzicy. Pierwsze spotkanie o ligowe punkty Effector rozegra 1 października w Ergo Arenie z Lotosem Treflem Gdańsk.

Więcej o: