Stomil z nowymi piłkarzami pojechał na zgrupowanie

Olsztyńscy zawodnicy udali się w niedzielę do Zielonki koło Warszawy na obóz przygotowawczy, który potrwa do 9 lipca.

Do Zielonki udało się 29 piłkarzy Stomilu Olsztyn. Podczas tego zgrupowania OKS rozegra dwa sparingi: 6 lipca w Sulejówku z miejscową Victorią i 9 lipca w Kobyłce z Olimpią Zambrów. W pozostałych dniach gracze będą trenować dwa razy dziennie. Niektórzy nie mają podpisanych umów z klubem i o angaż będą się starać podczas treningów i gier kontrolnych.

Starzy znajomi wracają

Kilku dobrze znanych kibicom olsztyńskim piłkarzy wróciło do Stomilu po mniej lub bardziej udanych przygodach z innymi klubami. Po spadku Rozwoju Katowice do II ligi znów zawodnikiem biało-niebieskich jest Patryk Kun. Degradacja z zaplecza ekstraklasy dotknęła także (z przyczyn finansowych) Zawiszę Bydgoszcz - były już klub Tomasza Wełnickiego. Z Olimpii Zambrów odeszli do Stomilu Arkadiusz Mroczkowski i Wojciech Dziemidowicz. Umowę z Bytovią Bytów rozwiązał z kolei Arkadiusz Czarnecki i on także jest bliski ponownego podpisania kontraktu z Dumą Warmii. - Zawodnicy z przeszłością w Stomilu zostali sprowadzeni, ponieważ wiem, że odpowiednio ich przygotowując do sezonu, dobrze się zaprezentują na boisku - mówi Adam Łopatko, trener olsztynian. - Poza tym Stomil nie jest potentatem finansowym i przez najbliższe lata nim nie będzie, a łatwiej sprowadzić do klubu byłych graczy.

Biało-niebiescy kompletują nie tylko kadrę zawodniczą, ale i szkoleniową. Asystentem trenera Adama Łopatko został Andrzej Biedrzycki. Za przygotowanie fizyczne i motoryczne w klubie odpowiadać będzie Tomasz Olszewski.

W Stomilu zostaje Tsubasa Nishi, który był wypożyczony do Olsztyna. Japończyk rozwiązał umowę z Lechią Gdańsk i postanowił związać się z OKS na kolejny rok.

Stomil nie tylko pozyskuje, ale i rezygnuje z piłkarzy. Po niemal dziesięciu latach gry z Olsztynem pożegnał się Paweł Łukasik (kontrakt nie został przedłużony). Zawodnik w 184 meczach strzelił 55 bramek dla olsztynian. Teraz będzie musiał poszukać sobie nowego pracodawcy.

Nowy klub znalazł już Piotr Głowacki. 24-letni pomocnik występować będzie w FC Zlin. To 13. ekipa czeskiej ekstraklasy.

Jeszcze przed wyjazdem Stomilu do Zielonki, podopieczni trenera Adama Łopatko rozegrali w sobotę w Węgorzewie towarzyski mecz przeciwko trzecioligowemu MKS-owi Ełk. Olsztynianie wygrali 1:0 po golu Adriana Żukiewicza. - Sparing ten służył sprawdzeniu nowych graczy. Środek defensywy mamy praktycznie skompletowany, jednak wciąż poszukujemy prawego obrońcy - komentuje trener Łopatko.

Stomil Olsztyn - MKS Ełk 1:0 (0:0)

Bramka: Adrian Żukiewicz 71 min.

Stomil: (I połowa) Piotr Skiba - Robert Pisarczuk, Michał Trzeciakiewicz, Krzysztof Kiercz, Wojciech Dziemidowicz, Bartosz Rzeźnik, Bartosz Maternik, Wiktor Biedrzycki, Bartosz Bartkowski, Aleksander Karbowiak, Karol Żwir.

(II połowa) Michał Leszczyński - Adam Waszkiewicz, Adrian Żukiewicz, Arkadiusz Czarnecki, Marcel Ziemann, Mateusz Jajkowski, Arkadiusz Mroczkowski, Wojciech Żęgota, Rafał Śledź, Sebastian Szypulski (60. Adam Bognacki), Paweł Tomkiewicz

Kadra Stomilu Olsztyn na obóz przygotowawczy w Zielonce

Bramkarze: Michał Jakubiak, Michał Leszczyński, Piotr Skiba

Obrońcy: Igor Biedrzycki, Arkadiusz Czarnecki, Wojciech Dziemidzowicz, Mateusz Jajkowski, Piotr Klepczarek, Jarosław Ratajczak, Tomasz Wełnicki, Marcel Ziemann

Pomocnicy: Bartosz Bartkowski, Wiktor Biedrzycki, Adam Bognacki, Paweł Głowacki, Łukasz Jegliński, Aleksander Karbowiak, Patryk Kun, Grzegorz Lech, Arkadiusz Mroczkowski, Tsubasa Nishi, Łukasz Suchocki, Michał Trzeciakiewicz, Wojciech Żęgota, Karol Żwir

Napastnicy: Rafał Kujawa, Rafał Śledź, Tomasz Zahorski

Więcej o: