Stal Stalowa Wola ma nowego trenera. Kto zastąpił Ryszarda Kuźmę?

Niespełna pół roku na stanowisku trenera Stali Stalowa Wola spędził Ryszard Kuźma. W poniedziałek klub ze Stalowej Woli poinformował, że nowym szkoleniowcem zespołu został Rafał Wójcik.

Chcesz wiedzieć wszystko o piłce nożnej na Podkarpaciu? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PL

Działacze Stali Stalowa Wola nie dogadali się z trenerem Ryszardem Kuźmą w kwestii nowego kontraktu. Rozmowy trwały kilka tygodni i ostatecznie obie strony nie doszły do porozumienia. Kuźma wprawdzie rozpoczął treningi z drużyną Stali, ale w poniedziałek klub ogłosił, że znalazł następcę byłego szkoleniowca m.in. Siarki Tarnobrzeg czy Stali Rzeszów.

Został nim Rafał Wójcik. Ostatnio trener Nadwiślana Góra, a wcześniej asystent w pierwszoligowej Chojniczanki Chojnice. Pracował też m.in. w Pogoni Siedlce i Stali Mielec.

Wójcik od dłuższego czasu był łączony ze Stalówką. Był w kręgu zainteresowań włodarzy klubu wiosną, kiedy zespół prezentował się bardzo słabo. Wówczas zdecydowano się na Kuźmę.

Przed Wójcikiem trudne zadanie. Klub ze Stalowej Woli, po fatalnej rundzie wiosennej, której ledwo zdołał się utrzymać, zostanie latem mocno przebudowany. Z drużyny odeszło już kilku kluczowych zawodników. Jak choćby Damian Łanucha i Mateusz Kantor (obaj Karpaty Krosno). Odszedł też doświadczony obrońca Michał Bogach, a także napastnicy Tomasz Płonka, Dawid Przezak i Przemysław Oziębała. Ponadto klub nie przedłużył kontraktów z Pawłem Gielem i Bartoszem Maciągiem.

Do tej pory Stal pozyskała dwóch młodych zawodników. To 19-letni obrońca Mateusz Kolbusz, wychowanek Karpat Krosno oraz Daniel Ogrodnik, pomocnik grający ostatnio w Glinku Gorlice.

Twórz z nami Rzeszów.Sport.Pl! Dołącz do nas na Facebooku

Więcej o: