Nowy klub znajdzie się w strukturze CWZS Zawisza. Piłkarski

MUKS CWZS, który założyły trzy bydgoskie szkoły, zostanie dziś nowym członkiem CWZS Zawisza Bydgoszcz.

W poniedziałek odbędzie się Walne Zgromadzenie Członków CWZS Zawisza. Padnie na nim wniosek o przyjęcie nowego klubu, MUKS CWZS. Taki projekt znalazł się w porządku obrad. Zarząd CWZS zwołał walne zgromadzenie właśnie w tym celu.

Zespół Szkół nr 15, Zespół Szkół nr 20 i Zespół Szkół nr 9 - te trzy placówki utworzą Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy CWZS Zawisza Bydgoszcz. Szefem ma zostać dyrektor pierwszej z nich, Tomasz Gadziński.

Pierwotnie klub miał się nazywać MUKS CWZS Zawisza, ale we wniosku o przyjęcie nie ma już członu Zawisza. To efekt sporu prawnego ze Stowarzyszeniem Piłkarskim Zawisza, któremu sąd przyznał prawo własności logo, a Urząd Patentowy uznał, że SP ma wyłączność na prowadzenie w Bydgoszczy klubu piłkarskiego o nazwie Zawisza.

Jego przyjęcie do CWZS jest przesądzone. W MUKS CWZS będzie trenować młodzież zrzeszona do tej pory w spółce piłkarskiej WKS Zawisza. Według naszych informacji jej właściciel i prezes Artur Czarnecki, zadeklarował przekazanie młodych zawodników bez wypłaty tzw. ekwiwalentu za wyszkolenie.

Najcenniejsi wychowankowie bydgoskiego klubu, ci z kontraktami, są jednak transferowani do innych klubów przez spółkę. Jakub Łukowski znalazł się w Wiśle Płock, a Damian Węglarz w Jagiellonii Białystok. W klubie pozostali jeszcze Maciej Kona i Arkadiusz Gajewski. Oni również mieli kontrakty ze spółką.

Na poniedziałkowym walnym zgromadzeniu nie padnie wniosek o wykluczenie spółki piłkarskiej ze stuktur CWZS. To jednak jest możliwe w najbliższym czasie. Spółka nie podjęła bowiem swej statutowej działalności tzn. prowadzenia drużyny piłkarskiej. Nie otrzymała licencji na I i II ligę. Nie ma żadnych widoków, by zbierała się do gry w IV lidze.

Obecnie tylko SP Zawisza zgłosiło do rozgrywek zespół seniorów. Zacznie w klasie B.

Więcej o: