Wracają derby Łodzi. Kiedy zagrają ze sobą ŁKS i Widzew?

Po czterech latach ponownie dojdzie do derbów Łodzi. Znamy terminarz III ligi, w której zagrają ŁKS i Widzew

Na piłkarskie derby łódzcy kibice czekali bardzo długo. Widzew awansował do III ligi, w której od dwóch sezonów występuje już ŁKS, a więc ponownie dojdzie do derbów. Widzewowi zależało, by jesienne spotkanie z lokalnym rywalem zostało rozegrane na stadionie przy al. Unii. Wiosenny mecz będzie więc mógł być rozegrany na nowym obiekcie przy Piłsudskiego, który do użytku zostanie oddany w listopadzie. Łódzki Związek Piłki Nożnej przychylił się do wniosku beniaminka i jesienny mecz derbowy zaplanował na weekend 15-16 października. - Mam nadzieję, że będzie mi dane zagrać w tym spotkaniu. To będzie wielkie święto dla piłkarskiej Łodzi - mówi Michał Czaplarski, stoper Widzewa.

Rozgrywki III ligi rozpoczną się zaś w pierwszy weekend sierpnia. Na początek piłkarzy ŁKS czeka wyjazd do Wołomina na mecz z Huraganem. To beniaminek rozgrywek, który awansował po barażu w IV lidze mazowieckiej z Victorią Sulejówek. Widzewiacy zaś zagrają wówczas na stadionie przy ul. Milionowej ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki. Pierwszym meczem wyjazdowym podopiecznych Marcina Płuski będzie zaś spotkanie z Motorem Lubawa (13-14 sierpnia). Z kolei ŁKS premierowy mecz na stadionie przy al. Unii rozegra wtedy z Ruchem Wysokie Mazowieckie.

Równie ciekawie zapowiada się rywalizacja łódzkich klubów z rezerwami Legii Warszawa. Kibice tych drużyn za sobą nie przepadają, jednak fani stołecznego zespołu w specjalnej ankiecie wybrali Widzew jako swojego "rywala stulecia". Wystarczy tylko przypomnieć chociażby spotkanie Legii z Widzewem z sezonu 1996/1997. Mecz Legia II - Widzew zaplanowano na weekend 3-4 września, a ŁKS zagra z rezerwami mistrza Polski 5 lub 6 listopada.

Widzewowi zależało również, by jak najwięcej jesiennych meczów zostało rozegranych na wyjazdach. Początkowo łodzianie mieli w terminarzu dziewięć meczów na boiskach rywali, ale wszystko wskazuje na to, że będzie ich jedenaście. Widzew rozmawia z Pelikanem Łowicz i Lechią Tomaszów Mazowiecki, z którymi miał się zmierzyć u siebie, by zamienić gospodarza. Wszystko wskazuje więc na to, że łodzianie w weekendy 20-21 oraz 27-28 sierpnia pojadą na mecze do swoich rywali.

Jesienne rozgrywki zakończą się w weekend 19-20 listopada. ŁKS zagra wtedy u siebie z Ursusem Warszawa, a Widzew na wyjeździe z Sokołem Aleksandrów Łódzki.

Cały terminarz na lodz.sport.pl

Więcej o: