Kolejny zawodnik opuszcza Stal Stalową Wolę

Przemysław Oziębała po roku gry odchodzi ze Stali Stalowa Wola. Pomocnik nie przedłużył wygasającej końcem czerwca umowy ze stalowowolskim zespołem.

Chcesz wiedzieć wszystko o piłce nożnej na Podkarpaciu? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PL

Po bardzo słabej rundzie wiosennej w Stali Stalowa Wola postanowiono przewietrzyć szatnię. Z klubem pożegnali się kolejno Michał Bogacz, Paweł Giel, Bartosz Maciąg, Tomasz Płonka (Raków Częstochowa), Damian Łanucha (Karpaty Krosno), Mateusz Kantor (Karpaty Krosno) i Dawid Przezak. W mijającym tygodniu władze Stali poinformowały, że z zespołu odchodzi również Przemysław Oziębała.

29-letni pomocnik, który ma za sobą występy w ekstraklasie (Widzew Łódź i Górnik Zabrze) zawodnikiem Stalówki był przez ostatni rok. Oziębała nie spełnił jednak pokładanych w nim nadziei. W 24 rozegranych spotkaniach zdobył zaledwie trzy bramki.

Stal przygotowania do nowego sezonu rozpoczęła pod okiem trenera Ryszarda Kuźmy. Wszystko wskazuje na to, że szkoleniowiec ten poprowadzi zespół jesienią. Do tej pory hutnicy zdołali zakontraktować dwóch zawodników. To 19-letni obrońca Mateusz Kolbusz, wychowanek Karpat Krosno. Ze Stalą kontrakt podpisał również Daniel Ogrodnik, pomocnik grający ostatnio w Glinku Gorlice.

W sobotę Stalówka rozegrała pierwszy w okresie przygotowawczym sparing. Hutnicy przegrali z pierwszoligową Sandecją Nowy Sącz 0:2. Dwa gole dla rywali zdobył Maciej Korzym.

Twórz z nami Rzeszów.Sport.Pl! Dołącz do nas na Facebooku

Więcej o: