Drabik brązową medalistką lekkoatletycznych mistrzostw kraju

Kamila Drabik z RLTL ZTE Radom zdobyła brązowy medal mistrzostw Polski juniorów w lekkiej atletyce. Radomianka zapewniła sobie najniższy stopień podium w biegu na 400 metrów przez płotki.

Płotkarka radomskiego klubu uzyskała 61.70 sek. co jest jej nowym rekordem życiowym. Wystarczyło to do zajęcia trzeciego miejsca w finałowym wyścigu na 400 m. p. pł. Lepsze od radomskiej lekkoatletki okazały się Helena Dalke z Zawiszy Bydgoszcz (60.14, zdobyła złoto w tej konkurencji) oraz druga na mecie Anna Szymkowicz (Juvenia Głuchołazy, 60.40). Warto dodać, że w finale A tej konkurencji rywalizowała kolejna zawodniczka ZTE Radom. Mowa o Alicji Wiernickiej, która była ósma (64.82).

Z innych reprezentantów radomskiego klubu, którzy walczą w MP juniorów w Suwałkach, warto odnotować 7. miejsce Patryka Kozłowskiego w biegu na 800 m. W wyścigu na tym samym dystansie, ale w rywalizacji pań Paulina Waśniewska też zajęła siódmą lokatę. Z kolei w biegu na 3000 m. z przeszkodami Łukasz Krawczyk był 14.