Remis Jagiellonii z chorwackim NK Osijek

Piłkarze Jagiellonii zremisowali 2:2 w sobotę w sparingu z ósmym zespołem chorwackiej ekstraklasy NK Osijek

BIALYSTOK.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS

Białostoczanie przebywają obecnie na zgrupowaniu w Słowenii. W pierwszym sparingu na obozie wygrali 3:2 z NK Maribor, w drugim przegrali 0:2 z Vardarem Skopje. W trzecim, rozegranym w sobotę, był remis. W starciu z ekipą z Chorwacji trener Michał Probierz mógł już skorzystać m.in. z dwóch zawodników, którzy niedawno podpisali kontrakty. W drugiej połowie zagrali Damian Szymański oraz Łukasz Sołowiej.

Białostoczanie dobrze rozpoczęli spotkanie z NK Osijek, bo w 12. minucie po strzale Konstantina Vassiljeva objęli prowadzenie. W pierwszej połowie bramkę mógł zdobyć też Taras Romanczuk, ale jego uderzenie obronił bramkarz rywali.

Na przerwę Jagiellonia schodziła jednak przegrywając 1:2. W 24. minucie indywidualną akcją popisał się Borna Barisić, z kolei w 32. minucie na listę strzelców wpisał się Aljosa Vojnović.

Podopieczni Michała Probierza do wyrównania doprowadzili po zmianie stron. W 54. minucie Fedor Cernych zamienił na gola podanie Emila Łupińskiego. Litwin później mógł po raz drugi trafić do siatki, ale nie wykorzystał sytuacji sam na sam.

Kolejny mecz kontrolny Jagiellonia ma w planach 6 lipca. Zmierzy się wówczas z drużyną FK Oleksandrija z Ukrainy.

Jagiellonia Białystok - NK Osijek 2:2 (1:2)

Strzelcy bramek: Konstantin Vassiljev (13.), Fedor Cernych (54.) - Borna Barisić (24.), Aljosa Vojnović (32.).

Jagiellonia - I połowa: Kelemen - Szymonowicz, Runje, Guti, Tomasik - Frankowski, Góralski, Romanczuk, Vassiljev, Mystkowski - Górski. II połowa: Gugeszaszwili - Olszewski (75. Asatiani), Sołowiej, Wasiluk, Straus - Łupiński, Szymański, Grzyb, Falon, Mackiewicz - Cernych.