W żużlowym finale mistrzostw Polski jedna szansa Jeleniewskiego

Żużlowiec Włókniarza Daniel Jeleniewski wziął udział w piątkowym finale indywidualnych mistrzostw Polski w Lesznie. Pełniąc rolę rezerwowego pojawił się na torze w jednym wyścigu, nie przywożąc punktów. Mistrzem Polski został Patryk Dudek.

Daniel Jeleniewski jako jedyny z reprezentantów Eko-Dir Włókniarza Częstochowa przebrnął przez eliminacje indywidualnych mistrzostw Polski i znalazł się w stawce finalistów tej rywalizacji. "Jeleń" pełnił rolę rezerwowego, czekając w parkingu na swoją szansę. Ta pojawiła się już w wyścigu siódmym, w którym wykluczony za dotknięcie taśmy został Tobiasz Musielak.

Jeleniewski punktów w tym biegu nie przywiózł, ale pokazał się z dobrej strony. Świetnie wyszedł spod taśmy i przez pewien czas walczył nawet z prowadzącym Patrykiem Dudkiem, ale ostatecznie minął linię mety jako ostatni, nie mając większych szans z dopasowanymi po pierwszej serii przeciwnikami.

Indywidualnym mistrzem Polski na żużlu został wspomniany Patryk Dudek. Zielonogórzanin był bezkonkurencyjny w fazie zasadniczej i swoją klasę potwierdził w finale, do końca broniąc się skutecznie przed atakami Piotra Pawlickiego.

Oprócz występu Jeleniewskiego w finale IMP odnotować możemy jeszcze jeden akcent. Zawody sędziował bowiem częstochowianin Artur Kuśmierz.

Wyniki finału IMP:

1. Patryk Dudek (Falubaz Zielona Góra) 15+I

2. Piotr Pawlicki (Unia Leszno) 11+I+II

3. Maciej Janowski (Sparta Wrocław) 8+II+III

4. Krystian Pieszczek (Falubaz Zielona Góra) 12+IV

5. Robert Miśkowiak (Orzeł Łódź) 11+III

6. Bartosz Zmarzlik (Stal Gorzów) 10+w

7. Tomasz Jędrzejak (Sparta Wrocław) 7

8. Grzegorz Zengota (Unia Leszno) 7

9. Krzysztof Buczkowski (GKM Grudziądz) 7

10. Norbert Kościuch (Polonia Piła) 7

11. Przemysław Pawlicki (Stal Gorzów) 6

12. Janusz Kołodziej (Unia Tarnów) 5

13. Zbigniew Suchecki (Wanda Kraków) 4

14. Kacper Gomólski (Get Well Toruń) 4

15. Tobiasz Musielak (Unia Leszno) 3

16. Marcin Nowak (GKM Grudziądz) 2

17. Daniel Jeleniewski (Włókniarz Częstochowa) 0

Więcej o: