Waldemar Fornalik po sparingu z Wisłą Kraków: Jestem bardzo zadowolony

- To już jest ten etap przygotowań, w którym drużyny powoli zaczynają łapać oddech i jakość gry jest wyższa - mówił po zakończonym remisem meczu kontrolnym z "Białą Gwiazdą" trener Ruchu Chorzów, Waldemar Fornalik.

Jesteś kibicem z Górnego Śląska? Dołącz do nas na Fejsie! >>

- Zmierzyły się dwie dobre drużyny. Wisła, szczególnie w drugiej części pierwszej połowy, zaczęła grać bardzo dobrze, natomiast my mieliśmy lepsze pierwsze pół godziny. Jestem bardzo zadowolony z tego sparingu, bo nawet po przerwie, kiedy graliśmy bardziej młodzieżowym składem, stworzyliśmy swoje sytuacje, które mogły zamienić się na bramki - podkreślił Fornalik.

- Widzieliśmy, jakie były warunki. Człowiek pocił się stojąc, a mimo to tempo gry było naprawdę wysokie i oglądaliśmy wiele składnych akcji. To jest bardzo duży plus tego meczu - chwalił trener Ruchu.

Fornalik docenił także nowego napastnika Ruchu, Jakuba Araka: - Widać, że chłopak ma instynkt strzelecki, a gra głową to jego silna strona. To jego drugi mecz i już zdobył pierwszą bramkę - mówił Fornalik.

Trener niebieskich wypowiedział się również na temat testowanych zawodników: - Z Michałem Walskim sprawa jest rozwojowa, jeszcze wszystko analizujemy. W przypadku Pavola Farkasa też jeszcze będziemy rozmawiać na temat jego dłuższego pobytu, bo jeden mecz to czasem za mało - stwierdził Fornalik.

ŚLĄSK.SPORT.PL na Twitterze. Obserwuj już teraz >>

Kto będzie wyżej w tabeli ekstraklasy na koniec następnego sezonu?
Więcej o:
Copyright © Agora SA