Piast Gliwice - Raków 1:1. Dobra gra i remis z wicemistrzem Polski

Po środowej nieznacznej porażce z chorzowskim Ruchem, w sobotnim sparingu częstochowski Raków zremisował z wicemistrzem Polski Piastem Gliwice.

Mecz Rakowa z Piastem rozgrywany był w upale, dwukrotnie sędzia zarządził przerwę na uzupełnienie płynów. Trener wicemistrzów Polski, Radoslav Latal przetestował w meczu dwie różne jedenastki. W Rakowie także nie brakowało zmian, a kilka zawodników dwukrotnie pojawiało się na boisku. W składzie RKS był już tylko jeden zawodnik poddawany sprawdzianowi - bramkarz.

Piast miał przewagę, a bramkę zdobył w 29. minucie, gdy piłkę w pole karne dośrodkował Bartosz Szeliga, a umieścił ją w siatce z piątego metra przed bramką Maciej Jankowski. Raków wyrównał tuż po przerwie, Tomasz Płonka minął Marcina Pietrowskiego i skierował piłkę do bramki.

Gliwiczanie byli stroną przeważającą, ale Raków skutecznie grał w obronie, a sam próbował kontratakować.

- I były to groźne kontry - mówi Radosław Baran, rzecznik prasowy RKS. - To tylko sparing, ale remis z wicemistrzem Polski na pewno cieszy.

Piast Gliwice - Raków Częstochowa 1:1 (1:0)

Bramki: 1:0 Jankowski (29.), 1:1 Płonka (47.)

Raków: bramkarz testowany - Góra, Petrasek, Cyfert (78. Duriska), Kamiński (37. Szymański, 89. Wojtyra), Malinowski (53. Kamiński), Margol (37. Kmieć), Duriska (68. Margol), Figiel (78. Piątek), Warchoł, Płonka (66. Malinowski).

Więcej o:
Copyright © Agora SA