Włókniarz Częstochowa - Stal Rzeszów, podejście drugie

Żużlowcy Stali BETAD Leasing Rzeszów zmierzą się w niedzielę o godz. 13.45 z Włókniarzem w Częstochowie. Spotkanie to pokaże regionalne pasmo TVP.

Chcesz wiedzieć wszystko o żużlowcach Stali Rzeszów? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PL

To będzie drugie podejście do rozegrania tego spotkania. Za pierwszym razem odwołano całą kolejkę Nice Polskiej Ligi Żużlowej, na wieść o tragicznej śmierci Krystiana Rempały, młodego żużlowca Unii Tarnów, wychowanka rzeszowskiej Stali. Nowy termin dla całej kolejki ustalono właśnie na 3 lipca.

Stal do Częstochowy uda się najprawdopodobniej w najmocniejszym składzie. - W piątek podjęta zostanie decyzja o tym, kto pojedzie w Częstochowie. Na pewno będzie pięciu Polaków - żartuje Janusz Ślączka, trener Stali. Stalowcy w tym sezonie niemal w każdym meczu jadą trójką polskich seniorów Karol Baran, Dawid Lampart i Maciej Kuciapa. Pozostałą dwójkę stanowią obcokrajowcy, choć zdarzały się już mecze wyjazdowe, w których jechali tylko polskim składem, z juniorami na pozycjach seniorów. Taki manewr jest możliwy także w Częstochowie, ale raczej nie zostanie zastosowany.

Na razie w składzie są Duńczyk Nicklas Porsing i Węgier Jozsef Tabaka. Ten dopiero przed tygodniem debiutował podczas spotkania w Rawiczu i spisał się tam znakomicie. Wraz z bonusami zdobył komplet punktów. - Nie musi robić czystych kompletów, nie ma takiej potrzeby. Pojechał bardzo dobrze - mówi Ślączka, który ma teraz kłopot bogactwa. Czy znów postawić na Węgra czy wrócić do sprawdzonego wcześniej opcji z Anglikiem Scottem Nichollsem.

Niewiadomo też, kto wystąpi w formacji juniorskiej. Do tej pory najczęściej jeździli tu Grzegorz Bassara i Rafał Karczmarz, który ścigał się jako gość. Teraz w awizowanym składzie jest Mateusz Rząsa, który w niedzielę zaliczył upadek w meczu w Rawiczu i nie wyjechał już na tor. - Mateusz odczuł skutki upadku ale wydobrzał - stwierdził Ślączka. W czwartek Rząsa ścigał się w półfinale Brązowego Kasku w Świętochłowicach, ale nie był to najlepszy występ. Rząsa przyjechał dwa razy ostatni i wycofał się z turnieju.

Początek spotkania o godz. 13.45. W pierwszym meczu Stal wygrała 50:40.

Awizowane składy:

Stal BETAD Leasing Rzeszów: 1. Karol Baran, 2. Nicklas Porsing, 3. Maciej Kuciapa, 4. Jozsef Tabaka, 5. Dawid Lampart, 6. Mateusz Rząsa

Eko-Dir Włókniarz Częstochowa: 9. Sebastian Ułamek, 10. Mateusz Borowicz, 11. Nicolai Klindt, 12. Rafał Trojanowski, 13. Daniel Jeleniewski, 14. Oskar Polis

Twórz z nami Rzeszów.Sport.Pl! Dołącz do nas na Facebooku

Więcej o: