XI SuperFinał futbolu amerykańskiego w Białymstoku. Kto w nim zagra?

W weekend okaże się, kto zagra w XI SuperFinale Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego, który odbędzie się w Białymstoku. Czy wystąpią w nim zawodnicy Lowlanders?

BIALYSTOK.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS

W sobotę w półfinale Panthers Wrocław zmierzy się z Warsaw Eagles, w niedzielę dojdzie do konfrontacji Seahawks Gdynia z Lowlanders Białystok.

- W pierwszej parze faworytem jest zespół z Wrocławia, drugi mecz zapowiada się szczególnie ciekawie - mówi Patryk Tyryłło, wiceprezes PLFA. - Seahawks z Lowlanders grały już dwa razy w tym sezonie. W pierwszym spotkaniu Seahawks wygrali dość spokojnie, drugi pojedynek zakończył się już tylko ich jednopunktową wygraną. Może więc do trzech razy sztuka?

Bez względu na to, kto zagra 16 lipca w finale na Stadionie Miejskim w Białymstoku, to i tak zapowiada się niezwykle interesująca impreza.

- Całe wydarzenie poprzedzone będzie wielkim piknikiem sportowym, który odbędzie się przed stadionem. Będzie to piknik w typowo amerykańskim stylu. Będzie stoisko ambasady amerykańskiej, będzie amerykańskie jedzenie, samochody, będzie masa atrakcji związanych z tą kulturą. Będą koncerty, rozmaite występy, masa atrakcji dla dzieci, konkursy z supernagrodami - wylicza Patryk Tyryłło i dodaje: - Oczywiście nie zapominamy też o sporcie. Na boisku bocznym będą m.in. animacje z zawodnikami reprezentacji Polski.

Polska Liga Futbolu Amerykańskiego rozwija się bardzo prężnie.

- W 2012 roku mieliśmy około 35 klubów i około 1800 zawodników. Wtedy SuperFinał odbył się na Stadionie Narodowym w Warszawa, dwa tygodnie po piłkarskim Euro. Na meczu było wtedy 25 tys. widzów i futbol amerykański wystrzelił. W tej chwili mamy ponad pięć tysięcy zawodników, ponad 100 klubów. Jesteśmy najszybciej rozwijającą się dyscypliną sportu w naszym kraju - mówi wiceprezes PLFA, który liczy też na to, że 16 lipca trybuny Stadionu Miejskiego w Białymstoku zapełnią się kibicami.

- W zeszłym roku na finale we Wrocławiu było około 15 tys. widzów. Chciałbym żeby teraz było podobnie - stwierdza Patryk Tyryłło. - Zdecydowaliśmy się na organizację tegorocznego finału w Białymstoku ze względu na świetnie rozwijającą się drużynę Lowlanders, jak też z tego względu, że futbol amerykański chcemy propagować w różnych rejonach kraju.

Więcej informacji o białostockim finale można znaleźć na stronie www.superfinal.pl.

Więcej o: