Unia Leszno dominowała, ale ostatecznie zwyciężył żużlowiec Orła

Drugie zawody rozgrywanego w Lublinie turnieju zaplecza kadry narodowej juniorów na żużlu zdominowali zawodnicy Unii Leszno, którzy wywalczyli wszystkie miejsca na podium. Jednak w klasyfikacji łącznej dwóch imprez triumfował Oskar Bober z łódzkiego Orła.

Pierwszy turniej wygrał Daniel Kaczmarek, ale w drugich zawodach musiał się zadowolić drugą lokatą. Przed nim uplasował się jego kolega klubowy Dominik Kubera, a za nim kolejny lesznianin Bartosz Smektała. Natomiast na czwartej pozycji ukończył zawody Bober, który swoją przygodę z żużlem zaczynał właśnie w Lublinie. W klasyfikacji łącznej po dwóch imprezach Bober i Kaczmarek zgromadzili tyle samo punktów, czyli po 25, i o tym kto zwycięży przesądził dodatkowy wyścig, w którym lepszy był zawodnik Orła. Podobnie było z trzecią lokatą, tu też zadecydował dodatkowy bieg, a Kubera pokonał w nim Smektałę. Z zawodników KM Cross na 15. pozycji ukończył zawody Kamil Brzeziński, a Emil Peroń zajął 17. miejsce.

DYSKUTUJ Z NAMI O LUBELSKIM SPORCIE NA FACEBOOKU

Wyniki II turnieju: 1. Dominik Kubera - 13 (2, 3, 3, 3, 2), 2. Daniel Kaczmarek - 12 (3, 1, 3, 3, 2), 3. Bartosz Smektała (wszyscy Unia Leszno) - 12 (3, 3, 2, 1, 3), 4. Oskar Bober (Orzeł Łódź) - 12 (3, 2, 2, 3, 2), 5. Robert Chmiel (ROW Rybnik) - 9 (3, 3, 0, 2, 1), 6. Michał Gruchalski (Włókniarz Częstochowa) - 8 (2, d, 3, 0, 3), 7. Patryk Rolnicki (Unia Tarnów) - 7 (0, 2, 3, 2, -), 8. Norbert Krakowiak (Get Well Toruń) - 7 (2, 3, 2, w, -), 9. Kamil Wieczorek (ROW Rybnik) - 7 (1, 2, 1, 3, 0), 10. Hubert Czerniawski (Stal Gorzów) - 7 (1, 1, 1, 2, 2), 11. Sebastian Niedźwiedź (Falubaz Zielona Góra) - 6 (t, 1, 1, 1, 3), 12. Rafał Karczmarz - 6 (1, 0, 0, 2, 3), 13. Alan Szczotka - 6 (1, 2, 2, 0, 1), 14. Marcel Studziński (wszyscy Stal Gorzów) - 4 (2, 1, 0, w, 1), 15. Kamil Brzeziński (KM Cross Lublin) - 3 (u, w, 1, 1, 1), 16. Damian Stalkowski (Polonia Bydgoszcz) - 1 (w, 0, 0, 1, 0), 17. Emil Peroń (KM Cross Lublin) - 0 (0, 0, 0), 18. Dawid Krzyżanowski (Get Well Toruń) - 0 (w, -, -, -, -).

Klasyfikacja łączna po dwóch turniejach: 1. Oskar Bober - 25 (13+12+3), 2. Daniel Kaczmarek - 25 (13+12+2), 3. Dominik Kubera - 24 (11+13+3), 4. Bartosz Smektała - 24 (12+12+2).