GreenDucks gotowi do walki. Sezon właśnie się rozpoczyna

Już tylko godziny pozostały do inauguracji futbolowego sezonu w II lidze. W niedzielę Green Ducks Radom podejmą rezerwy topligowego Warsaw Sharks.

Już w ubiegłym roku głośno mówiono w Radomiu o awansie do I ligi, ale na przeszkodzie stanął Dragons Zielona Góra. Na domiar złego, zaraz po meczu barażowym z radomskim Kaczorami, rywale z Zielonej Góry (...) wycofali się z udziału w dalszej fazie rywalizacji o grę w I lidze. To z jednej strony podenerwowało radomian, bo ci stracili szanse awansu, ale z drugiej dodało jeszcze większej motywacji do tego, by w kolejnym sezonie nic już nie stanęło na przeszkodzie w wykonaniu celu.

Radomianie solidnie się wzmocnili, a za wyniki drużyny odpowiadał będzie - Luka Zetazate. Kanadyjczyk ma być grającym szkoleniowcem, ale nie tylko on ma stanowić o sile ekipy.

W Green Ducks pojawili się także: Austin Jones i ostatni D.J. Battistella. Co ważne został zachowany również trzon zespołu, który rywalizował o punkty w poprzednich rozgrywkach. To wszystko sprawia, że ekipa z Radomia wymieniana jest jako jedne z głównych kandydatów do awansu.

Tymczasem pierwszym rywalem Kaczorów, będzie Warsaw Sharks B. W drużynie ze stolicy występują głównie młodzi zawodnicy, którzy dzielnie walczą o staż gry w pierwszym zespole. Ten jak wiemy, występuje w rozgrywkach topligi.

Emocji więc nie powinno zabraknąć choć każdy inny wynik, aniżeli triumf podopiecznych Zetazate, należy będzie uznać jako niespodziankę.

Pojedynek PLFA II pomiędzy Green Ducks a Warsaw Sharks B odbędzie się w niedzielę i rozpocznie o godz.14. Wstęp na mecz jest bezpłatny.

Copyright © Agora SA