Pogoń ostatni sparing zagra w Goleniowie

Piłkarze Pogoni Szczecin przygotowują się do nowego sezonu ekstraklasy, który wystartuje w połowie lipca.

Do tej pory podopieczni Kazimierza Moskala rozegrali dwie gry kontrolne. Pokonali 7:1 niżej notowanego Energetyka Gryfino oraz przegrali 0:1 z ekstraklasowym Śląskiem Wrocław. Ten drugi sparing został rozegrany już podczas trwającego obozu przygotowawczego w wielkopolskich Wronkach.

Jeszcze dwa

Zgrupowanie zakończy się 2 lipca. Portowcy do Szczecina będą wracać przez położoną pod Poznaniem Opalenicę, gdzie w sobotę o 17.30 zagrają z izraelskim Hapoelem Beer Szewa.

Ostatnim sprawdzianem przed inauguracją ligi będzie natomiast sparing z pierwszoligową Chojniczanką Chojnice. Spotkanie odbędzie się 9 lipca (też sobota), o godz. 18 w Goleniowie.

Znowu zagrają w regionie

Będzie to drugi letni sparing rozgrywany w naszym regionie. Wcześniej Pogoń zagrała w Gryfinie, gdzie zmierzyła się z miejscowym Energetykiem.

W Goleniowie szczecinianie gościli natomiast kilka miesięcy temu. Za kadencji Czesława Michniewicza portowcy rozbili Inę 6:1. Tamten mecz zgromadził na trybunach blisko 1000 osób. Pogoń będzie więc kontynuować pomysł z odwiedzaniem miejscowości, w których kibicuje się granatowo-bordowym.