Lech Poznań. Marcin Kamiński: W Lechu graliśmy co roku o tytuł. W Stuttgarcie powalczymy o Bundesligę

-Z Lechem Poznań graliśmy co rok o tytuł i tego się od nas oczekiwało. Tutaj priorytetem jest wrócić do Bundesligi. Stuttgart to wielki klub - powiedział Marcin Kamiński w swojej pierwszej rozmowie z niemieckimi mediami. Krótka rozmowa z nim ukazała się na oficjalnej stronie jego nowego klubu.

Marcin Kamiński odszedł z Lecha Poznań wraz z końcem kontraktu i przeszedł do VfB Stuttgart, spadkowicza z Bundesligi. 24-letni stoper udzielił pierwszych wypowiedzi dla niemieckich mediów, a krótka rozmowa z nim ukazała się na oficjalnej stronie klubowej Stuttgartu.

Kamiński opowiada m.in. o swoich pierwszych dniach w klubie. - Czuję się tu bardzo dobrze, choć ten transfer był dla mnie dużą zmianą. Nowy język, nowi ludzie... Początku były trudne, bo w szatni nic nie rozumiałem. Ale widzę, że wielu zawodników mówi po angielsku i bardzo mi pomagają. To sprawia, że jest mi łatwiej. W dodatku Jan Kliment (czeski napastnik Stuttgartu - red.) zna trochę język polski. W razie potrzeby może mi coś przetłumaczyć lub pomóc - mówi ex-lechita.

Nowy obrońca spadkowicza zna cele klubu na nadchodzący sezon. - Oczywiście, priorytetem jest powrót do Bundesligi. Dlatego tutaj jestem. W Lechu graliśmy co roku o tytuł mistrzowski, tego od nas oczekiwano. Stuttgart ma wrócić do Bundesligi. To wielki klub, a ja chcę zrobić tu kolejny krok w mojej karierze - przyznaje Kamiński.

Były piłkarz Lecha Poznań opowiada też o tym, że szybko nawiązał kontakt z trenerem Josem Luhukayem i w przyszłości chciałby wywalczyć sobie miejsce w reprezentacji Polski.

Więcej o: